Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfia eredménynél mit...

Mammográfia eredménynél mit jelent a kiegészítő emlő UH?

Figyelt kérdés

Mammográfia eredményen az áll, hogy kiegészítő emlő UH javasolt


Vajon ez valami "speciális" UH lenne mammográfia után, vagy az UH mindig egy és ugyanaz?


Azért érdeklődöm, mert ezzel az eredménnyel febr közepén kell vissza menni az onkológushoz, és az emlő UH-on febr 26-ra van időpont. De ha ez olyan UH amit magán úton is elvégeznek, akkor szerintem célszerű lenne megcsináltatni az onkológiai időpont előtt és azzal együtt menni az onkológushoz.


jan. 24. 11:42
1 2
 1/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Természetesen te döntöd el hol csináltatod meg. Egy bizonyos kor felett ez is kötelező,ez a mammográfia része. Bár amúgy nem értem, mert párom amikor megy, neki eleve UH-val is megnézik ugyanaz nap,igaz ő 40 felett van, fiataloknál meg sokszor csak UH van.
jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ne menj magánba, ott kell elvégezni az ultrahangot, ahol a mammográfiát csinálták.

Ha emlőeltávolítás volt, akkor a műtéti területet, nyirokcsomórégiókat akarhatják megultrahangozni.

Ha emlőmegtartó műtéted volt/nem operáltak és nem emlő miatt jársz onkológushoz akk láthattak valamit a képen, amit tisztázni kell.

A visszahíváskor az orvos újranézi a felvételeidet, megtapint, megultrahangoz. Ezért nem jó máshol elvégeztetni, tisztességes helyen meg sem csinálják, mert félrevezető eredményt adhat.


Esetleg hívd fel az onkológust, hogy ez a helyzet és ad későbbi időpontot, vagy megkéri a mammográfiát h vegyenek előbbre (ha nagyon sürgős az eredmény).

jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ypszilon80

Tudom, hogy radiográfus vagy, jók a válaszaid,de ebben most tévedsz, a mammográfus kompetenciája, hogy eldöntse, hogy meg tudja-e egészen biztosan mondani h nincs-e ott rák, vagy van-e szükség kiegészítő vizsglálatra a biztos diagnózishoz. Párod biztosan bonyolult emlőszerkezetű vagy nagyobb kockázatú csoportba tartozik.

jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően emlődaganat miatt kontrollálnak, akkor úgy intézik az időpontot, hogy egyszerre történjen meg a 2 vizsgálat. A mammográfiánál különösen fontos, hogy egy orvos, egy helyen, egy időben nézze meg a mammos képeket és az ultrahangot, de legalább egy intezetben legyenek az előzmények, hogy össze lehessen hasonlítani a kepeket. Más intézetbe járkálni egyik vagy másik vizsgálatra felesleges és csak saját magaddal szúrsz ki.


Ha nem ez a helyzet, akkor is várd ki az uh időpontját, mert a képeket nem biztos, hogy kiadják és ha képek nélkül mész magánba, akkor az ottani orvosnak lövése se lesz arról, hogy miért hívtak vissza.


Egyébként az emlő ultrahang az minden esetben ugyan azt takarja. Kiegészítésként akkor hivatkoznak rá, ha pl csak ÁNTSZ-es szűrésre mész, ahol a 4 alapfelvételt csinalják meg és találnak valamit, amit pontosítani kell.

jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#3:Nem csak radiográfus vagyok, de most ez mindegy. Nem tartozik párom semmilyen rizikócsoportba, hacsaknem a kora miatt, náluk ez a menet. Amúgy egyetértek veled, végülis igen, ez a mammográfus feladata. Az valóban elkerülte a figyelmemet, hogy onkológushoz megy majd vissza.
jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1:

Nem nekem lenne, hanem anyukámnak aki 53 éves és 5 éve volt mell daganata, egyiket le is vágták, tehát abszolút nem értem mit szarakodnak itt.

Évente 1x mammográfia, ezzel "el van intézve" meg 1x Mellkas,hasi CT. De mire minden eredmény összejön letelik az év is.

Most is van időpont onkológiára febr közepére, de az UH-ra csak febr 26 annak is mire lesz eredmény, ott vagyunk, hogy március.

Arról nem beszélve, hogy most a vastagbél szűrési eredménye is pozitív lett. Tükrözésre is megy, febr. közepén de azzal is vissza kell menni a mammográfiára, ott mire kap időpontot megint ott vagyunk hogy március . És akkor mit csináltunk? Elment egy mammográfiára meg egy tükrözésre aminek márciusra lesz időpontja, addig meg várunk és idegeskedünk.

jan. 24. 13:18
 7/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Ez a magyar eü. sajnos. Legutóbb bakt. húgyúti fertőzéssel, amit kezelni kell azonnal, másfél hónapra kaptam volna időpontot állami dokihoz, hogy felírja a gyógyszert. Akkor a ti problémátokra bele sem merek gondolni.
jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

2:

Onkológián nagyon bunkó az asszisztens, biztos, hogy ne fog nekem semmit, sehova előre kérni. De mint írtam is vastagbél tükrözés eredményét is várjuk (ami majd lesz) tehát úgysem lesz meg minden eredmény mire kell mennie az onkológiára.


"Ha emlőeltávolítás volt, akkor a műtéti területet, nyirokcsomórégiókat akarhatják megultrahangozni." Igen volt, nem az egész de egy rész. Ezt magán UH-on nem lehet megnézetni? Hogy ne kelljen 1 hónapot várni?



"Ezért nem jó máshol elvégeztetni"

Én még mindig nem értem, hogy miért nem jó máshol? Magánban?

Orvos csinálja azt is ugyanúgy. UH-val. Mivel lát többet egy kórházi?

Nem akarok még egy hónapot + eredményt várni, mert megőrülök...

jan. 24. 13:24
 9/16 A kérdező kommentje:

4:

Nem intéznek ezek semmit, sehogy csak amikor már nagy a baj. Levágják....

Nem értem, hogy egy januári mammográfiának miért márciusra kell meglenni az időpontnak. Nincs sok pénzünk, de összegyűjtenénk, hogy magánban megnézzék és az sem jó...



"A mammográfiánál különösen fontos, hogy egy orvos, egy helyen, egy időben nézze meg a mammos képeket és az ultrahangot, de legalább egy intezetben legyenek az előzmények, hogy össze lehessen hasonlítani a kepeket. Más intézetbe járkálni egyik vagy másik vizsgálatra felesleges és csak saját magaddal szúrsz ki."

-> Épp ez az, hogy a mammográfus nem mond semmit, 2 hete volt a mammográfia, kapott egy eredményt, hogy febr 26-ra menjen emlő UH-ra. Addig meg várjunk ölbe tett kézzel?!

Így is- úgy is az onkológus fogja megnézni az eredményeket (mammográfia eredmény, emlő UH eredmény, tükrözés eredmény, hasi, kismedence CT) ezt min csak mire az egyiknek kész az eredménye kell a következő vizsgálat és sosem ér a végére, mert 1 hónap mire van időpont +1 hó az eredmény ...


Nem tudom kit értesz 1 orvos alatt, de a mammográfián nem mondanak semmit azon kívül, hogy 2 hét múlva lesz eredmény.

Oda meg feltöltötték, hogy 1 hó múlva UH.

Nem vagyunk előrébb semmivel.



"Ha nem ez a helyzet, akkor is várd ki az uh időpontját, mert a képeket nem biztos, hogy kiadják és ha képek nélkül mész magánba, akkor az ottani orvosnak lövése se lesz arról, hogy miért hívtak vissza." Ezt sem értem milyen képre gondolsz, mert egy db képet nem adtak. Csak is kizárólag magánba adtak nekem képet amikor én voltam tavaly. De anyukámnak sosem adtak a kórházban, és az orvosnál sem láttam a monitoron... csak a leírt szöveget (onkológusnál)

jan. 24. 13:35
 10/16 A kérdező kommentje:

7:

Ezért gondoltam a magánra, hogy mire megy az onkológushoz legyen meg legalább az UH eredmény vagy valami kép, amit lát a magán orvos és mondjanak már valamit, mert márciusig megőrülök.

+ Tükrözés eredményére is csak várni és várni.....

jan. 24. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!