Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Polycystás ovarium syndromával...

Polycystás ovarium syndromával mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász írta ezt a diagnózist.

Ezt nevezik röviden PCOS-nek?


Kérdeztem tőle is mi a teendő.

Mondta, hogy sport, diéta.

Oké de örökre diéta? ...


jan. 24. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Ez valahogy minden orvosnak a mániája, szerintük mindenre a fogyókúra a megoldás. Erre tudtommal gyógyszert írnak fel.


"A gyógyszeres kezelés mellett, a petefészek kéreg bemetszése jelenthet megoldást a betegség visszafordításában. PCOS kezelés része az életmódterápia, ezen belül is a személyre szabott PCOS étrend és a rendszeres testmozgás."


Én úgy értelmezem hogy a fogyókúra csak kiegészítő és igen, életed végéig.

jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezek a ciszták nem szívódnak fel? Mert olyat is hallottam már. Gyógyszert nekem erre nem írt fel.


" a petefészek kéreg bemetszése" ez nem hangzik túl jól. Én még nem szültem, de ez a bemetszés elég durvának tűnik

jan. 24. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Ciszták jönnek mennek, a PCOS marad. Gyakran társul inzulinrezisztenciával, ezt leginkább egy 3 pontos cukorterheléses vérvétellel lehet megállapítani. És akkor igen, akkor jön a gyógyszer (ha kell) de mindenképp kell az IR étrend (nem diéta) és igen, sajnos örökre, ha fontos az egészséged.
jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ciszták jönnek mennek"

Nem azt nevezzük PCOS-nek ha a petefészken található ciszta?


De ha nem gyógyítható akkor hogy mennek a ciszták?

Ha esetleg felszívódna a PCOS akkor is marad? (ezek szerint)


3 pontos cukorterhelésen már voltam, ott azt mondta az endokrinolúgus, hogy kezdetleges IR

cukorgyógyszert írt 3 havit, be is szedtem de semmi változást nem észleltem

IR étrend örökre??? a 160 grammos étrend? Örökre ki bírja ezt számolni...

jan. 24. 23:01
 5/13 A kérdező kommentje:

Mi az hogy sok????

Alig eszek így is, konkrétan éhes vagyok, alig merek enni.

Te sem gondolhattad, komolyan hogy 100g az oké.

Abba semmi nem fér bele nagyjából, de még a 160-ba sem.


És ezt írják fel férfi embereknek is... Hogy lenne már elég?!

Egyébként szerintem nincs jelentősége h 160 v 170 (ezt olvastam) nem ezen fog múlni.

Mellesleg a PCOS jelenleg nem is gyógyítható.

jan. 25. 16:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 180gr csak egy irányadó érték, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy hány grammal érzi jól magát. A hangsúly a cukor és fehérliszt mentességen van és azon hogy megtaláld azokat a termékeket, amiket bír a szervezeted, megtanuld hogy melyik napszakban milyen szénhidrát az, amitől nem vagy rosszul. Annak persze nehéz aki nincs rosszul semmitől.


Persze a cél sem mindegy, mert a legtöbb IR-es pl fogyni szeretne, de ahhoz a kalóriát is figyelni kell, a 180gr étrend csak az inzulinról és a vércukorszintről szól. Simán lehet hízni a cukormentes dolgoktól is, a gyümölcsöktől, a barna rizstől, tk kenyértől, a nem számolandó dolgoktól is hiszen kalóriát tartalmaznak.

jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

160 az a 180 g!


Ezaz, hogy én rosszul nem vagyok semmitől...

Sosem érzem azt, hogy na most felment volna a cukrom, vagy bármi ilyesmi.


1 éve már, hogy nem eszem fehér lisztes, cukrokról is próbálok letenni (néha csoki/kávé/ üdítő becsúszik) de semmi változást nem tapasztalok sosem.

jan. 26. 16:54
 8/13 anonim ***** válasza:
De milyen változást vársz?
jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy minek a diéta, minek a mio inozitol, minek a cukor gyógyszer, minek a mozgás ha SEMMI változás nincs????

Hogyhogy milyen változást?!

Sem jobb sem rosszabb nem lett a helyzet. Akkor???? Mit szenvedjek a számolgatással egyfeszt ha nem történik semmi?


Nem értem a kérdésed. Hogyhogy milyen változást?!?!??!?!

Gondoltam valami látszata csak kéne legyen ennek a diétának, gyógyszereknek...

jan. 26. 22:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt írtad nem vagy rosszul, nem tiszta hogy fogyni szeretnél, vagy rendszertelen a menstruációd, vagy a véreredményen akarsz javítani, vagy a 10 közül melyik tüneteden vársz változást?
jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!