Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Slinda ilyenkor szedhető?

Slinda ilyenkor szedhető?

Figyelt kérdés

Lett egy új nőgyógyászom aki a slinda nevű fogamzásgátló gyógyszert írta fel nekem. Ezelőtt hüvelygyűrűt használtam, de a koromból és a visszereimből kifolyólag elküldött laborba, ahol kiderült hogy APC rezisztens vagyok. Ezt korábban nem nézték és nem is tudtam róla.

Viszont olvastam hogy ebben az esetben nem szedhető hormonális fogamzásgátló gyógyszer viszont mégis felírta nekem a Slindát. Van aki szedi ezt a gyógyszert? Nem okozott problémát? Hiába keveset és csak egy féle hormont tartalmaz én mégis félek tőle. Vagy bízzak az orvosban? Köszi



jan. 26. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Természetesen ne az orvosban bízz, hanem a gyakori kérdéseken mindenféle ismeretlen, nagy valószínűséggel laikus körmös Mancinak.

Ez most komoly?

Egyébként az orvosod nem idióta, a Slinda csak gesztagént taretalmaz, ami nem fokozza a trombózis rizikót, tehát nyugodtan szedheted.

jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a gyakorin kapott válaszok alapján döntöm el hogy szedem e, csak érdekelt más véleménye aki ezt a gyógyszert szedi.

Új orvosom van, ezért is kételkedem mivel a régi is több éven keresztül felírta nekem a 2 fázisú gyógyszert amit nem lehetett volna, azért inkább féljek és legyek bizonytalan mint baj történjen.

Köszönöm a válaszod!

jan. 26. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató egyértelműen leírja, hogy emeli a trombózis esélyét. Ennek tudatában szedd vagy ne szedd!

Leidenes vagyok, eszembe nem jutna.

jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem növeli a kockázatot. Az orvos igen is helyesen járt el, POP adható ismert thrombophilia esetén is.


[link]

jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A csak progesztogént tartalmazó készítmények esetében enyhén megemelkedhet a trombózis kialakulásának kockázata."

[link]

jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De nem emelkedik, csak a depo injekciónál.

Amikor a fogamzásgátló betegtájékoztatóját írjálk, akkor nyilván az addigi tapasztalatokból indulnak ki, és mivel a fázis IV vizsgálatok a gyógyszer forgalomba helyezése után vannak, így a nagyon ritkán előforduló mellékhatásokat (pl. a thrombosist, ami gyógyszer nélkül is 10 ezerből 2 nőt érint) csak később fogják tudni pontosan becsülni.


Ezer meg egy vizsgálat történt már arra vonatkozóan, hogy a minipillek emelik-e a kockázatot, és az eredmény az, hogy NEM.


WHO is javasolja:

[link]

jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem játék, oké, hogy a minipill egy picivel biztonságosabb, de őszintén, nem lenne jobb abban a tudatban lenni, hogy nem direkt növeled annak az esélyét, hogy bajod legyen? Speciel én biztos azonnal letenném, ha ez kiderülne. Mivel kiírtad a kérdést, gondolom te is félsz tőle. Nem érne meg máshogy védekezni? Végül is csak az egészséged és az életed a tét.
márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!