Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól fájhat a...

Fogamzásgátlótól fájhat a mellem rendszeresen? Lehet ciszták okozzák?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint egy évig szedtem, most fogom pont pár nap múlva, a levél végén abbahagyni, mert babát tervezünk. Az utóbbi hónapokban rendszeresen fájt a mellem, főleg a levél végén, most is nagyon fáj, olyan mélyről jövő égő érzés, nagyon kellemetlen és olyan duzzadtnak, csomósnak is érzem a mellem. Szerintetek ez a gyógyszer miatt lehet? Vagy hormonális probléma lehet? Olvastam több helyen, hogy a fogamzásgátlótól cisztásodhat a mell, lehet ez van a dologban? Érdemes lenne megnézetni?

jan. 28. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Nekem emlőrákom lett a fogamzásgátlótól, mert nem volt elég alapos a dokim, olyat írt fel, ami nem helyrehozta, hanem csak szétbarmolta a hormonháztartásom, én meg hallgattam rá, hiszen "mégiscsak ő az orvos". Nagyon bánom utólag. Nekem is fájt a mellem tőle és tömöttebb is lett, mindig kitapintotta a tumort és legyintett, hogy áh, csak ciszta. Csak amiatt derült ki a daganat, mert éves szűrésen elmentem mellultrahangra. Hozzáteszem, amikor a doki rájött, hogy hibázott, minden segítséget megadott. Persze lehet ciszta is, de én sajnos mindig a legrosszabbra gondolok, mióta ezt megéltem. Menj el nőgyógyászhoz, kérj beutalót mellultrahangra, inkább menj biztosra.
jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlóknál sok esetben fellép mellfájdalom, célszerü abbahagyni a használatát.

Viszont a mai fajták nem okoznak sem rákot, sem cisztát.

De ha babát terveztek, elötte mindenképpen érdemes nögyógyásszal megnézetni, hogy minden rendben van-e, függetlenül a gyógyszertöl

jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Aki az emlődaganatos válaszolót lepontozta, annak mi baja van? Neki ezt okozta, és elmesélte... ne legyetek már gyökerek.
jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!