Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan látjátok a menstruációv...

Hogyan látjátok a menstruációval kapcsolatos hulladék vs. környezetvédelem helyzetet?

Figyelt kérdés

Miután ugye a kehelyre, mosható betétekre, menstruációs bugyira a környezetbarát mivolta miatt váltott javarészt aki váltott, így olyanokhoz szól a kérdés, akik még egyszer használatos betétet és/vagy tampont használnak.

Ti mikor menstruáltok, mennyire gondoltok a környezetre és a használt betéttel, tamponnal keletkező hulladékra? Próbáltok minél kevesebbet elhasználni, vagy nem foglalkoztok különösebben vele, esetleg nem is gondoltok rá?

Terveztek esetleg későbbiekben a mosható/többször használható alternatívák valamelyikére váltani, esetleg gondolkodtatok már rajta?

Hogyan látjátok a menstruációval kapcsolatos hulladék helyzetet?


-Félreértés ne essék, nem leszólásból, vagy megbántásból tettem fel, a vélemények, meglátások érdekelnek, azaz mit gondoltok a menzesz okán keletkező hulladékról, próbáltok-e spórolni ezen okból és/vagy terveztek-e váltani kehelyre, vagy mosható termékekre-



jan. 29. 08:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%

9, szimpla matek:

Egy ciklus: napi 5-6 betét*5-7 nap = 25-35 betét

Egy év: 25-35 betét * 12 = 300-420 betét

*~300 liter = 90.000-126.000 liter víz.

Míg ugyanez moshatóval:

25-35 betét (csak az összehasonlíthatóság kedvéért, jóval kevesebb is elég pont mert mosható).

Egyszeri előállítás.: 25-35*300 liter=7500-10500 liter.

Plusz a mosás: 12*~6 liter=72 liter. Ez egy teljes töltet, amiben nem csak a betétek lehetnek, mert együtt lehet mosni a többi ruhaneművel is.

=7572-10572 liter.

Na melyik a több?

jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

"ráadásul mivel spéci programmal kell mosni nem teheted be a többi cucc köze, megintcsak extra víz, extra költség. "

Tévedés, nem kell spéci program és kézi mosás sem.

jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Egy csomag betét mondjuk 3 euro, egy menstruációs bugyi 20. A betét mellett nem kell kézzel mosni, a bugyi mellett igen"

Jó is lenne, ha csak ennyi lenne, de Mo-n kicsit drágább. Egy havi intim + tisztasági betétem 4-5000 Ft volt, mielőtt áttértem mosható alternatívákra. Igaz, nem anyagi szempontból tettem, de most utána számolva, úgy is megérte.

Felszorozva évi 60 ezer volt. Ehhez képest nem költöttem 30-at az egész mosható készletemre, amit már 5 éve használok.

Az hogy egy mosás mennyibe kerül, ki nem számoltam volna, megtette más:

[link] - nem tétel

jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13: "3015 Ft-ra jön ki egy mosás, egy drágább, de nagyobb kapacitású mosógéppel.

Míg az olcsóbb, de sokat használt mosógépnél lesz a legmagasabb költséged: 5.912 Ft"

Ha havonta 1x mosod a szettedet, akkor vagy kb. ugyanott a rendszeres kiadásokkal, mint az eldobhatós esetén. Nem elég egyszer megvenni, mert a vízhatlan réteg elfárad, szakad, töredezik és cserélni kell időről időre, ha nem akarsz átázni. Ez mindig egy kockázat, míg az eldobhatós verziónál mindig ugyanazt a megbízhatóságot kapom. Nem számoltál továbbá a fáradtsággal, amit abba fektetsz, hogy ezeket mossad, miközben mehetnél az uraddal, gyerekeddel kirándulni vagy csak a kutyáddal sétálni. Ezt mekkora értékre becsüljük? Ha valami intim fertőzést kap az ember, a komplett szettet cserélni kell, mert nem mosható magas hőmérsékleten, nem bírja a klórt, nem lehet belőle kiszedni.

jan. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

11!


A betét előállítási költsége benne van az árában, q vizfelhasznalassal együtt. A mosható betét előállítási költsége benne van az araban -q mosási költség téged terhel. Melyik kerül többe végül NEKED? A mosható.


12!


De. Az enyémet először hideg vízzel addig kell obliteni, amíg teljesen tiszta víz nem jön róla. Nos, ezt kézzel csinálod. Mosni kizárólag 30 fokon, öblítő nélkül lehet. Semmit, de semmit nem mosok 30 fokon és mindenhez használok öblítőt. Ergo vagy elinditom a spéci, 30 fokos, öblítő nélküli programot, vagy kimosom kézzel.

jan. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

14, szövegértés 0. Az a havi költsége az ÖSSZES RUHÁD kimosásának 😅 Jól kiollóztad ám, de a teljes szöveg így van:

"Sokkal beszédesebb szám, hogy összesen mennyibe kerül neked HAVONTA a mosás:

3015 Ft-ra jön ki egy mosás, egy drágább, de nagyobb kapacitású mosógéppel.

Míg az olcsóbb, de sokat használt mosógépnél lesz a legmagasabb költséged: 5.912 Ft"

Normál fehérneműből csak nem veszel eldobhatót, hogy megspórold a teljes költséget, vagy igen? 😏

Ha külön mosod (továbbra sem kell, én pl: semmihez nem használok öblítőt, egy perccel nem fordítok rá több figyelmet, mint egyébként a ruháink mosására), akkor is csak 1-2 töltet árát kell rászámolnod, nem a havit.


"a komplett szettet cserélni kell, mert nem mosható magas hőmérsékleten"

Dehogynem mosható, csak az élettartamot rövidíti mint minden ruhadarabnál a magas hőfok. Fertőtlenítő adalék is használható (sanytol, denkmit), klór semmilyen ruhára nem való, főleg nem fehérneműre.

Azóta nincs semmilyen fertőzésem, mióta eldobtam az eldobhatót.

jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
én egyszer használatos vastag eü betétet használok. csak ezt tudom használni tampont nem használhatok mert a doki eltiltott tőle.
febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Extrém erős menstruációim vannak, ismert okkal. Napi 6-8 betét, kb 5 napon át, úgy szoktam számolni.

Kizárólag eldobható betétet szoktam használni illetve egyszerhasználatos mensibugyit. Nem zavar pedig tudom hogy rohadtul káros. De ilyenkor nem "tudok" vele egyszerűen foglalkozni. 🤷‍♀️

febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
A környezetvédelem egy elég furcsa kérdés, ugyanis környezetvédelmi kérdésként az is felmerülhetne, hogy az adott menstruációs bugyi, kehely, többször használatos betét gyártása során milyen biológiai lábnyom keletkezik. Sőt, ezeket ki kell fertőtleníteni minden használat után (ergó vizet használsz), amivel meg a vízkészletet pazaroljuk, holott annyi ember van már a világon, hogy valahol szomjan halnak. Úgyhogy szerintem egyik opció sem mondható annyira környezetbarátnak.
febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%
Valóban, 19. A különbség annyi, hogy ha tampont/betétet használ, azt kidobja, tehát látja, hogy szennyezi a környezetet. A mosható betétet és tarsait nem dobja ki, ergo azzal úgy látja, hogy nem szennyezi a környezetet.
febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!