Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan látjátok a menstruációv...

Hogyan látjátok a menstruációval kapcsolatos hulladék vs. környezetvédelem helyzetet?

Figyelt kérdés

Miután ugye a kehelyre, mosható betétekre, menstruációs bugyira a környezetbarát mivolta miatt váltott javarészt aki váltott, így olyanokhoz szól a kérdés, akik még egyszer használatos betétet és/vagy tampont használnak.

Ti mikor menstruáltok, mennyire gondoltok a környezetre és a használt betéttel, tamponnal keletkező hulladékra? Próbáltok minél kevesebbet elhasználni, vagy nem foglalkoztok különösebben vele, esetleg nem is gondoltok rá?

Terveztek esetleg későbbiekben a mosható/többször használható alternatívák valamelyikére váltani, esetleg gondolkodtatok már rajta?

Hogyan látjátok a menstruációval kapcsolatos hulladék helyzetet?


-Félreértés ne essék, nem leszólásból, vagy megbántásból tettem fel, a vélemények, meglátások érdekelnek, azaz mit gondoltok a menzesz okán keletkező hulladékról, próbáltok-e spórolni ezen okból és/vagy terveztek-e váltani kehelyre, vagy mosható termékekre-



jan. 29. 08:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Marhára nem érdekel, a kényelmem az első.
jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Mivel a mosható dolgok meg szennyvizet termelnek, így én azt sem látom sokkal jobb megoldásnak. Nem gondolkodom a váltáson, mert több meló lenne vele, cserébe ott az átázás rizikója is. A moshatónak hirdetett betétek és fehérneműk a várható élettartamukat is figyelembe véve nem olcsóbbak az eldobhatósoknál. Talán a pamutvatta lenne a legkörnyezetbarátabb megoldás.
jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Amíg egy betétet kimosol úgy, hogy kellöen higiénikus legyen, sokkal többet ártasz a környezetnek, rengeteg vizet és vegyszer kell használni.
jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Hja. Egészségügyi okokból most egy hétig menstruációs bugyit használtam. Hát... Kezdjük azzal, hogy a legnagyobb méretű betét ehhez képest semmi. Kb olyan, mintha egy felnőtt méretű pelenkát vennél magadra. Emellé még hangja is van, zizeg, ahogy a rétegek mozognak egymáson. Használat után azonnal ki kell obliteni hideg vízben. Ritka gusztustalan és RENGETEG vizet kell használni hozzá. Ezután lehet majd mosni...
jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Engem nagyon zavar, és nem értem, miért nincs úgy kialakítva, hogy a tampon pl komposztálható legyen.

Mosható betétem volt régen, de elve a betétet is nagyon utálom, zavar. Sajnos a mosása is macerás volt, hiába csináltam az előírtak szerint. A menstruációs bugyi tök jó dolog, de csak akkor, ha nincs erős vérzésed. Nekem kb az első két napban pár óra alatt úgy elázna, hogy cserélnem kellene, így pedig nincs értelme. A kehelytől én tartok, sosem próbáltam de nem is akarom. Se kényelmesnek, se praktikusnak nem tűnik.

Más országokban már voltak ötletek lebomló tamponra, szerintem is simán meg lehetne csinálni a mai technológiával. Nem kell feltétlenül gyors lebomlásúnak lennie (mint pl a szatyrok, amikhez hozzáérsz nedves kézzel és már foszlanak is), de pl a kutyakaki is lebomlik a földben 3 év alatt, akkor ez is lebomolhatna.

jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

1. Aha... Közben azért gondolhatnál a környezeted kényelmére is, főleg hosszútávon. Most még azt hisszük, hogy jól van dolgunk, de sajnos az a szomorú tény, hogy rengeteget pazarlunk, olvadnak a jéghegyek, nyáron olyan meleg van, hogy szinte kibírhatatlan, rengeteg erdő, folyó van tele szeméttel, a levegő is szennyezett, bele se merek gondolni abba, hogy mi lesz itt tíz év múlva. Abban azért reménykedem, hogy legalább szelektíven gyűjtöd a szemetet, igyekszel minél kevesebb műanyagot használni, és spórolni a vízzel. Ezt én nem kioktatásból akarom mondani, de tényleg borzalom, amilyen kuplerájban élünk. És hát persze, az embert "nem érdekli", csak neki jó legyen, de ezért mondom, hogy ezzel pont azt a bolygót teszed tönkre ahol élsz, és ahol a gyerekeid élni fognak. Ha így haladunk, nem biztos, hogy a jövőben is ilyen kényelemben lehet részünk.


A kérdésre rátérve, ettől függetlenül én eldobható betétet használok csak azért, mert a hideg kiráz annak a gondolatától is, hogy én mindig feldugdossak oda valamit magamnak, nem tudtam hozzászokni sem a tamponhoz, sem a kehelyhez. És mivel mifelénk nincs szennyvízelvezető csatorna, ezért a wc papírt is a kukába dobom, szóval amúgy is mindegy, így legalább a kettő egy helyre megy. A mosható termékektől meg egyszerűen csak undorodom. Attól viszont ki tudok akadni, amikor látom, hogy valaki a nedvestőrlőt dobja bele a wcbe, pedig az még a csomagolására is fel van külön tüntetve, hogy ne tegye.

jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

"Közben azért gondolhatnál a környezeted kényelmére is, főleg hosszútávon"


Valóban. Olvasd el a 4. kommentet, az is az enyém. Az nem környezetvédelem, hogy 20 percig öblítem hideg vízzel a spéci menstruációs bugyit, aztán meg kimosom rendesen a géppel. Semmi környezetvédelem nincs ebben, max azt látod, hogy nem q kukába megy a használt betét, de hogy mennyi víz megy el....

jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

7, egy db eldobható betét előállításához sokszor több vizet használnak fel, mint amennyit egy teljes töltet ruha kimosásához kell.

Kicsit nézz utána!

jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
8-as: a mosható betét elöállításához is gyakorlatilag ugyanennyi kell! A mosási költségek erre jönnek még rá!
jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

8!


Szuper. Es? Egy csomag betét mondjuk 3 euro, egy menstruációs bugyi 20. A betét mellett nem kell kézzel mosni, a bugyi mellett igen. Alkalmanként egy csomag betéttel végig csinálja az ember a cikulst. Bugyiban kell vagy 5, ha nem több. Amellett hogy eleve 100 eurót raaldozol, a kézi öblítés miatt egy csomó vizet elhasznalsz -te fizeted - ráadásul mivel spéci programmal kell mosni nem teheted be a többi cucc köze, megintcsak extra víz, extra költség. Ha neked megeri anyagilag, hajra. Nekem nem, innentől annyira nem érdekel a környezetvédelem se. Végül is járhatnank gyalog is autó helyett, ugye, ha már környezetvedelem a kerdes. (Mondjuk én épp gyalog vagy biciklivel járok, ergo nezhetjuk onnan is, hogy én itt védem a környezetet, amott nem)

jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!