Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sima húgyuti fertőzés lenne?

Sima húgyuti fertőzés lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok. Pár napja reggel éreztem, mintha felfáztam volna. Este már véres volt a vizeletem, alvadt vérrel. Egész éjjel alig aludtam, annyit járkáltam pisilni. Másnap reggel felhívtam a háziorvost, hogy írjon gyógyszert, természetesen említésre került a csípő, égető kínzó érzés és a vér is. Kaptam egy tasak Monural port, amit este meg is ittam, de továbbra sem lettem jobban. Másnap délután bementem a helyi ügyeletre, hogy segítsenek mert már napok óta alvadt vért pisilek és szenvedek. A hölgy aki ott volt rettentő bunkó stílusban beszélt velem, azt mondta hogy a Monural por 3 nap múlva kezd hatni, tehát mit keresek én itt? Mondtam hogy aludni sem tudok, állandóan pisilnem kell és a falat tudnám már kaparni ettől a csípéstől amit érzek folyton, plusz nagyon fájnak a veséim is már. Nagynehezen kaptam egy Levoxa 500 mg-os antibiotikumot, 7 napig kell szednem. Az ügyeletes orvos azt mondta hogy ez csak egy “sima húgyuti fertőzés”. A gyógyszerből már kettőt bevettem, a vér eltűnt a vizeletemből de megint egyre jobban csíp és éget minden pisilés, mintha kezdődne az egész előlről pedig igyekszem minél többet inni egy nap. Az ügyeletes papírra az van írva, hogyha nem múlnak a panaszok, akkor már SBO-ra kell menni.

Meddig kéne várnom hogy hasson az antibiotikum? Nagyon bennem maradt az a lekezelő bunkó stílus az ügyeletről, félek hogy az SBO-n is azt fogják mondani, hogy majd akkor menjek be ha már beszedtem mind a 7 tablettát, addig ne nyávogjak. Urológiára megyek majd, csak több hónap a várólista. Valaki járt már így? Tényleg sima fertőzés lenne, vagy komolyabb dolog állhat a háttérben? Bántó válaszoktól légyszi kíméljetek, így is mindenhol azt kapom hogy ez csak egy felfázás, várjak és majd elmúlik🥹

Vesehomok, vesekő lehetséges szerintetek?


jan. 29. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a 7 napot várd meg amíg az antibiotikum kúra letelik. Hacsak nem tér vissza a véres vizelet, akkor én visszamennék. 7 nap után ha még mindig vannak tüneteid akkor pedig nyilván SBO. Sajnálom hogy így bántak veled, de ha megnyugtat nem csak veled beszélnek így hanem mindenkivel. Ne vedd magadra, az egészségügy tele van frusztrált, empátiát hírből sem ismerő emberekkel. Egyébként lehet vesekő a tünetek alapján, de azt hiszem amíg nem hánysz addig arra se kapnál más kezelést. Igyál nagyon sok folyadékot
jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ🙂
jan. 29. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!