Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van a fogamzásgátló hatású...

Van a fogamzásgátló hatású tablettámnak egy mellékhatása, hogy vizesedik estére a lábam, reggelre elmúlik. Ez a mellékhatás csökkeni fog, ha régebb óta szedem? (Sajnos nem tehetem le a bogyót, mert endometriózis gyógyszere.) 28 vagyok.

Figyelt kérdés
jan. 30. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig muszáj lesz letenned ,mert a vizesedés sokkal súlyosabb is lehet mint az endometrózis kapsz egy trombózist és bele is halhatsz :(
jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor majd jelzem a nőgyógyásznak. Lehet lecseréli másra, vagy ilyesmi.


Amúgy az van írva a gyógyszerre, hogy a lehetséges mellékhatások enyhülnek, minél régebb óta (hónapok óta) szeded. Én még csak 15 napja szedem.

febr. 1. 10:29
 3/11 A kérdező kommentje:

Orvosi oldalról idézek: "Az ödémát érdemes komolyan venni, ugyanis súlyos betegségekre is felhívhatja a figyelmet. Előfordulhat azonban az is, hogy bizonyos állapotokban, időszakokban, hőmérsékleti viszonyok között fordul elő, vagy hormonális háttérrel lehet számolni."

Nekem ez a hormonális háttér van, a bogyó miatt.

febr. 1. 10:31
 4/11 A kérdező kommentje:

Lentebb a cikk meg is említette a hormonális fogamzásgátlást. Az enyém hivatalosan nem számít fogamzásgátlónam, hanen gyógyszernek számít endometriózisra, de fogamzásgátló hatása van attól még. Csak egyfajta hormon benne a hatóanyag.


Sajnos sokat is ülök, tuti az segít előhozni ezt a mellekhatást. Mindig reggelre elmúlik, és estére alakul ki. Néha jobban, néha kevésbé. De a google-ön ami képek vannak vizesedésről, azok durvák, nekem azért olyna nincs. Nem lesz 2X akkora a bokám, csak vastagabb lesz. Merevebb, kicsit vastagabb lesz a vádlim, ilyesmi.

febr. 1. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Műtét volt-e? Ha volt műtét gnrh-t kaptál e? Ezek azért lényeges kérdések, mert én is érintett vagyok benne. Viszont én műtét után kiküldettem külföldre a szövettant, mielőtt kísérleteznénk a fogamzásgátlóval, hogy van-e mutációja az endonak, mennyire érzékeny ösztrogénre. Mondjuk nekem a császárt cseszték el , de nagyon, így nem mutatott ösztrogénra érzékenységet. Én kérnék a helyedben egy alapos kivizsgálást. Endometriózist legeredményesebben műtéttel és azt követő kezeléssel lehet kezelni. Én pl nagyon ellene vagyok mindenféle hormonális dolognak, mert 25 kilót fogytam régen. Ezt lekopogom most is tartom, viszont nagyon féltem a gnrh-ba belekezdeni, pont emiatt. Végül semmi sem lett, végigvittem a 6 havi kúrát. Ebből a gnrh-ból is többféle van. Érdemes körbejárni. Biztos vagyok benne, hogy kellemetlen a lábdagadás, mindenképp konzultálj orvossal is.
febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, volt műtét, és akkor derült ki maga az endometriózis ténye. El nem múló petefészekcisztával műtöttek, de fel voltak rá készülve, hogy valószínűleg endoemtriózis fogadja őket benn, és úgy is lett. Találtak pár helyen foltokat, amit eltávolítottak.

Ez a gnrh, erről még sosem hallottam, most gugliztam rá, hogy ez micsoda.

Amúgy nem titok, Zafrillát írtak fel nekem, abban a hatóanyag 2 mg dienogest.

febr. 3. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Endot talaltak es nem mondtak a gnrh t?
febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem mondták, most hallottam erről először, mikor írtad. Csak felírták ezt a 2mg dienogest tartalmú tablettát, amit addig kell szednem, amíg gyereket nem akarok.
febr. 6. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Fura. Hol es ki mutott?
febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Németországban élek, így nem hiszem hogy hasznos a válaszom, de azért leírom.

Egy Josefinum (Augsburg) nevű kórházban műtöttek. A doki ki volt, fingom sincs, egy kedves hapsi volt, de jó ha pár percet voltam ébren a társaságában. Sokan voltak a műtőben rajta kívül.

A nőgyógyászom, akihez meg eljárok, aki a varratot is szedte, máshol van, másik településen. Ő Andrea Schwab Landsbergből.

febr. 6. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!