Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők! Ultrahang vizsgálaton...

Nők! Ultrahang vizsgálaton eltérés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most voltam éves nőgyógyászati kontroll vizsgálton, és valami eltérést látott az orvos. Szabad szemmel mindent rendben talált, fizikai hüvelyi vizsgálatnál is azt mondta minden rendben, de amikor csinálta az ultrahangot, azt mondta lát rajta valamit, de nem tudja mi lehet az. Én tudatlanként ezt úgy tudnám leírni, hogy az ultrahangon ilyen fényesebb 2-3 pont jelent meg. Kérdezte nem e voltam terhes esetleg, nem e volt spirálom, mondtam semmi ilyesmi. Levette a rákszűrést, azt mondta ha nem telefonál minden rendben, ne foglalkozzak vele. De azért bennem mégis bennem van hogy akkor az mi lehetett. Esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata? Továbbment esetleg másik orvoshoz, vagy pár hónap múlva ha nem hív kérjek egy újabb kontroll vizsgálatot?



febr. 8. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne más szakorvos véleményét is kikérned.
febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hív, valószínüleg nincs is komolyabb probléma. Elöre alapból nem szoktak ijesztgetni senkit. :)

Én elég parás vagyok, megvárnám hogy szól-e, ha nem tuti elmennék máshova is csináltatni egy ultrahangot. :)

febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A türelmetlenség, és az esélyek latolgatása, tények, konkrétumok, diagnosztikai eredmények hiányábAn a legrosszab. Természetes, hogy egy egyelre ködös információ alapján most nem tudod hogy mi zajlik, vagy csak zajlott a testedben. Ha nincsenek a mindennapjaidhoz képest, érezhető, látható, vagy be nem azonosítható változások, akkor nagy valószínűséggel, volt egy igen korai spontán vetélésed, De jelezném hogy ez is csak feltételezés!
febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen változás, minden rendben volt az elmúlt egy évben. Ő is egyből terhességre kérdezett rá, de szedek gyógyszert, ezt tudja ő is, ő az orvosom már 3 éve. Egyenlőre nem izgulok ezen, csak mégis tudjátok ilyen motoszkál, hogy vajon mi lehetett az amit látott.
febr. 8. 08:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Picit azért izgulsz mert feltetted a kérdést, hogy megnyugtasd magad, vagy legalábbis meg oszd. De az jó hogy nem kombinálod túl. A fogamzásgátlóról tudod Te is, és az orvosok is elmondják, hogy az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint, ez a leghatékonyabb, de ez se 100% os védekezés.

Nagyon ritka fogamzásgátló szedése alatt teherbe esni, Te lehetsz az a maradék néhány ezrelék, aki ebbe a statisztikai számba belefér.

febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja persze, nem is mondtam hogy lehetetlen, de meglepődnék, ha én lettem volna az a mikroszázalék, de persze megvan az esélye.

Igen a kérdés inkább megnyugtatás miatt volt, ne is gondoljak rosszra, illetve hátha másnak is van ilyen tapasztalata. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

febr. 8. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!