Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nahamarabbi ovuláció miatt...

Nahamarabbi ovuláció miatt hamarabb jön meg a menstruáció?

Figyelt kérdés

Már két hónapja észrevvettem hogy gyengébb a menstruációm előtte mindig napokig barnáztam a vérzés csak max 2 napig tartott és mennyisége nagyon kevés volt az előző hónapban is ilyen volt de amikor elmúlt másnapra bal oldalt szurkált a hasam és nagy mennyiségű átlátszó folyásom volt mint ovulációkor lehet akkor ovuláció ?

Majd jövőhéten kellett volna hogy megjöjjön de ma hirtelen edzés közben éreztem hogy megjön a mennyisége most olyan mint a megszokott de egy hettel hamarabb jött meg lehet hogy azert mert hamar volt ovulációm ?



febr. 8. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ha hamarabb van ovuláció, akkor hamarabb is jön meg.


A follikuláris fázis lehet változó, például stressz, betegség, sok minden befolyásolja, meg hát nem vagyunk robotok 😊


A luteális fázis az, ami egy nőnek állandó hosszúságú, átlagban 12-16 nap között, de ez adott nőnél állandó, például mindig 13 nap, vagy mindig 15 nap. (1-1 nap kilengés normális)


Ovulációt pusztán a folyás vagy érzet alapján nem lehet biztosra venni, vagy LH teszt és hőmérőzés, vagy orvos tudja biztosra mondani ultrahangos követéssel, hogy mikor volt.


Ha hónapokig úgy tapasztalod, hogy gyengébb és rövidebb a menstruációd, minimum 3 hónapig, érdemes lehet orvoshoz fordulni, egy vérvétel megmutatja, ha valami hormongond, vagy pajzsmirigy probléma stb. lenne, amit kezelni szükséges. A napokig tartó rendszeres barnázás is utalhat sajnos hormon problémára, nekem is ez volt az első jel sajnos

febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!