Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek is egészségesebb...

Szerintetek is egészségesebb a betét, mint a tampon/kehely?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, szerintetek is az eldobható betét a legegészségesebb menstruációs eszköz?

febr. 8. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Ahhoz nem értek, hogy egészségesebb-e. De a nőgyógyászok eddig mind azt mondták, hogy a tampon nem egészséges. Ettől függetlenül használtam, amíg gyógyszert szedtem, mert kevés volt a vérzés és teljesen kiszámítható.

Gyógyszer nélkül már nem mindig pont ugyanolyan, így nekem már nem kényelmes és nem biztonságos a betét.

Nyilván kisebb a fertőzésveszély, ha nem kell magadba nyúlni egy nyilvános wc-ben. Hiába mosol kezet, utána valahogy be kell jutni a fülkébe, be kell csukni az ajtót, szóval össze kell fogdosni pár dolgot. Meg a betétet azért nem felejti bent az ember hosszabb időre.

febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Jaj elírtam, a tampon nem jó már nekem és azóta betétet használok :D
febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is egészségesebb. Én nem mertem még használni mást (20 vagyok), nem is akarok, túl stresszes lehet, ha pl sietni kell, meg mint az egyes is írta, mindent összefogdosol... én már a betétnél is nagyon ügyelek arra, hogy tisztán tudjam megfogni és nem azt a részt, ami majd hozzám ér.
febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem allergiás tüneteim voltak a tamponra így maradtam a betétnél (illetve egyszerhasználatos mensibugyi)
febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

A legegészségesebb. Nem tárolódik benned a vér,nem bomlik.

Én nem is használok mást,csak betétet.

Minden más arról szól,hogy tárold a vért magadban vagy nagyon közel magadhoz.

A menszibugyit se cseréled óránként. A tampont főleg. A kelyhet sem ürítik túl gyakran. Szerintem ez egészségtelen. De ez az én véleményem.

febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg amíg nem szutykos kézzel nyúlkálsz oda, édes mindegy, mit használsz, nem lesz bajod.


Ha meg koszos kézzel betétezel akkor is összeszedhetsz valamit, nem attól függ.

febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Én annak a híve vagyok, hogy ki kell jönnie, ezért had jöjjön ki a saját ütemében!

Vannak alkalmak, amikor beteszek egy tampont. A kehelytől a hideg is kiráz, de természetesen nem ítélem el.

febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ajaaa
febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Az évek alatt nekem az vált be. Amikor tamponoztam is, gyakran volt hüvelyi fertőzésem, bár ezt a problémámat leginkább a szülés oldotta meg. Betéttel tök jól elvagyok, ki kell tapasztalni kinek melyik válik be leginkább.
febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
80%
nekem a betét a legkomfortosabb.
febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!