Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nemi szervet tényleg nem...

A nemi szervet tényleg nem szabad sima szappannal/tusfürdővel megmosni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, h csak ilyen direkt erre kifejlesztett intim szappannal szabad. Ez igaz??
2010. okt. 24. 17:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
Mosni a nemi szerv külső részét kell, arra meg tökéletes a tusfürdő. A hüvely öntisztuló, oda egyáltalán nem kell mosakodáskor benyúlni.
2010. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Pont ezektől az intim mosakodóktól van mostanában annyi fertőzés és hüvelygomba.Felborítja a természetes egyensúlyt.
2010. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
41%

Hát épp ez az, hogy a lúgos vegyhatású tusfürdők meg szappanok borítják fel a hüvely ph-ját. Ha megnézel egy intim lemosót, mindegyik savas ph-jú. Ez kevésbé avatkozik bele a hüvely természetes TEJSAV általi védekező rendszerébe...

Régebben is volt rengeteg hüvelygomba és egyéb fertőzések, csak a nők jobban szégyellték és nem beszéltek ilyen nyíltan róla, nem volt ennyi reklám stb stb... Nem véletlen fejlesztették ki ezeket. Sok nő szenvedett ezektől a kellemetlenségektől.

Természetesen ezek túlzott használata sem jó, csak a külső részeken lehet alkalmazni a lemosókat napi 1x. Az intimzuhanyt és a hüvelyen belüli szereket heti 1x ajánlatos használni (kivéve betegség esetén a nőgyógyász rendelése szerint).

2010. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%
A nemi fertőzések kialakulásához NEM az intim lemosók használata járul hozzá, hanem főként a cukorbetegség, elhízás, nem megfelelő alsónemű választás, szoros farmernacik napi szinten, óvszer használatának mellőzése... Az intim lemosók a megelőzésben segítenek...
2010. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
Még jó, hogy ennyi féle álláspont van, így mindenki jól jár, főként az intim lemosókat gyártók és a gyógyszertárak. Nem igaz, hogy sokakat a reklámok győznek meg, és nem az orvosok. No comment...
2010. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az orvosok többsége egyetért az intimlemosók használatával. No comment.
2010. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

A válasz megírásának időpontja: 10-24 17:51


Ezt én irtam, és meg is tudom magyarázni, hogy miért.


1. Nem várok az öntisztulásra, ugyanis barátom van, és vágyom az orális szexre is, amit meg is kapok.

2. Sokkal kellemesebb érzés, nem csip mint a tusfürdő.

3. Sosem volt még hüvelygombám.

4. Mikor nyáron kicsapta a fenekemet a meleg és a tangabugyi, utána intim mosakodóval megmostam az irritált részt, és tádámm: Kellemesen megnyugtatta a bőrömet, és két-három nap múlva nyoma sem volt. Tehát pozitiv hatással van a genitáliák érzékeny bőrére.

5. Nem utolsó sorban a saját alap komfort érzetemet biztositja, és ha van rá lehetőségem, miért ne használnám?


Kérdezhetek valamit? Ti a hajatokat is szappannal és tusfürdővel mossátok? Ugye hogy nem? Arra ott a sampon, mert ezért meg azért, nem kell bemutatni. Ha a hajatokat samponnal mossátok, akkor miért pont a nemiszerveteket mossátok nem rávaló tisztitószerrel?

2010. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Lám lám, mégiscsak a merketing győzedelmeskedett. Nesze nektek fogyasztói társadalom! Vegyétek, költsetek csak. Lassan piacra dobják a kis lábujj mosó krémet. Miért használjunk akkor oda sima szappant? Ennyire nem programozhatták át az agyadat, kedves utolsó hozzászóló. Van egyáltalán önálló gondolatod? (Vagy még túl fiatal vagy.)
2010. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Lassan tényleg eljutunk oda, hogy az arcomat sem moshatom ugyanazzal a tusfürdővel amivel a testem többi részét,meg amúgyis szárítja a bőrt jobb lenne ha nem is fürödnénk :D Csípi a tusfürdő?Akkor ott valami gond van.
2010. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

12:32-es: te biztos a hajadat is szappannal mosod... "Jó van az..."

Minek az a tusfürdő is, hááát ott a házi szappany!

:)

2010. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!