Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm évente kétszer...

A menstruációm évente kétszer kimarad. Ez normális?

Figyelt kérdés

Utóbbi 2-3 évben fordul elő, hogy évente 1-2 alkalommal kimarad a mensim, de sosem egymást követő 2 hónapban, hanem 2, egymástól eltérő időben. ( pl: január és szeptember)


Ha 1 kimaradt, utána mindig időben megjön a következő és hónapokig minden megy flottul tovább.


Tüneteim is mindig megvannak:

mellérzékenység, puffadás és 1db pattanás :-) Mensim hossza és erőssége is mindig rendben van. Semmi nem változott.



Belefér, ha évente 2 mensi kimarad?

Úgy olvastam, hogy ez elvileg egészséges nőknél is normális, de gondoltam megkérdezek másokat is.



Köszi


febr. 21. 01:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Ti nők nem unjátok még ezt a hülye kérdést? Engem a frász kerülget az ilyen hülye kérdéstől. Nem értetek a testetekhez? Komolyan mondom hogy engem csak ezzel az egy kérdéssel lehetett eddig felidegelni.. ez olyan, mintha én azt írnám ki hogy evés után rá 3:35percel nem korgott még a gyomrom, ez baj?, csak mert 3óra elteltével újra éhes szoktam lenni. :') De tudnék 1000 példát írni. De attól legyen szép napod!;)
febr. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Nálam belefér


42F

febr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Te első egy világi bunkó f@sz vagy. Nálunk nőknél ez igenis rossz, hormonális okokra utalhat, és nem jó játszani az ilyenekkel. Téged is egy nő szült meg. Őt sem tiszteled?
febr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Na mi van 1-es, kerülnek a nők? :(

Kérdező, valószínűleg nincs semmi probléma, több okból simán kimaradhat egy-két alkalom

febr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha minden évben kimarad 2 szerintem azt jelezni kell az orvosnak. Nekem még sosem maradt ki egy sem, pedig nem vagyok mai gyerek. Ha kicsit hosszabb lenne a ciklus, az belefér néha, de szerintem az is csak pár napot, különben valamit jelez.

Nem is hallottam még a környezetemben sem soha hogy valakinek rendszeresen kimaradjon. Nem vagy túl sovány?

febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha egyetemista vagy, akkor teljesen normális, hogy vizsgaidőszakban kimarad a menstruációd a stressztől.
febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Mit jelent hogy kimarad? Pl 30-35 napos ciklusaid vannak és évente 2x 60-70 napos a ciklusod? Ne a naptárt nézd. Hanem az eltelt napok számát.
febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!



“ Mit jelent hogy kimarad? Pl 30-35 napos ciklusaid vannak és évente 2x 60-70 napos a ciklusod? Ne a naptárt nézd. Hanem az eltelt napok számát.”


Szinte pontosan így van!

A ciklusom nekem mindig kiszámithatatlan volt, de rendszeres.

Van, hogy 28 nap, van hogy 34,37,32,29,45,42,30,38,48, stb. De nálam így működik. És ebbe csúszik be évente kétszer egy 60 napos ciklus. 70 sose volt. A 60 volt a max ès utána egyből megint 28-32 napra megjött, mintha mi se történt volna.

febr. 22. 21:04
 9/15 A kérdező kommentje:
egyik barátnőmet ma megkérdeztem és mondta, hogy ő is szokott évente 1-2 alkalommal 60 napos ciklusba belefutni, de neki sincs semmi baja, tudtunkkal legalábbis.
febr. 22. 21:10
 10/15 A kérdező kommentje:
nekem csak azért volt fura, mert soha életemben nem “maradt ki” egyszer sem, csak az utóbbi 2-3 évben kezdte el. És ugyan olvastam, hogy ez elvileg normalis és előfordulhat, de az én szervezetem működéséhez kèpest mégis egy új tendencia volt. Tehát magamhoz kèpest furcsa.
febr. 22. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!