Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm évente kétszer...

A menstruációm évente kétszer kimarad. Ez normális?

Figyelt kérdés

Utóbbi 2-3 évben fordul elő, hogy évente 1-2 alkalommal kimarad a mensim, de sosem egymást követő 2 hónapban, hanem 2, egymástól eltérő időben. ( pl: január és szeptember)


Ha 1 kimaradt, utána mindig időben megjön a következő és hónapokig minden megy flottul tovább.


Tüneteim is mindig megvannak:

mellérzékenység, puffadás és 1db pattanás :-) Mensim hossza és erőssége is mindig rendben van. Semmi nem változott.



Belefér, ha évente 2 mensi kimarad?

Úgy olvastam, hogy ez elvileg egészséges nőknél is normális, de gondoltam megkérdezek másokat is.



Köszi


febr. 21. 01:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyetemre jártam, alkalmazott matematikus szakra, az első két-három évben vizsgaidőszakban nem menstruáltam, kimaradt. Ennek oka a vizsgák miatti stressz volt. Később ez már nem volt, vizsgaidőszakban is megjött rendesen.
febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

rám nem jellemző, hogy különösebben stresszelnék, lepereg rólam. A mensimre szerintem ez nincs hatással, mert nem ér/ nem ért stressz soha. Pedig egyetemet én is végeztem 😊 Valahogy fejben teljesen el tudok különülni a “problémáktól”.


Emlékszem, volt olyan átmeneti időszak az életemben, mikor kb csak alap élelmiszerre futotta, nem tudtam, hogyan főzök tápanyagdús, egészséges ételt másnap és stresszelhettem volna akár ezen is, de még gyerekkoromban tudatosan létrehoztam egy biztonságos burkot magam körül, ahova mindig menekülhettem a negatív gondolatok elől. Ez segített abban, hogy elfogadjam, ha például csak kifli és joghurt jut ebédre. Mert ha a lelkem épp rózsát szeretett volna illatozni, én bizony azt vettem joghurt helyett és olyan boldog voltam, hogy milyen szépen mutatott az étkezőasztalon a vázában. Mert akkor ez adott örömöt és nem marta a gyomromat a stressz, mert lekötöttem a gondolataimat mással. A minimumot megettem aznap, amitől legalább éhes nem voltam, elég volt a kifli, a luxus pedig a virág volt aznapra. A legszarabb helyzetekben is figyeltem arra, mi tenne adott napon boldoggà és még ha csak apróság is volt, megadtam magamnak.


Illetve a bizalom magadban rengeteget segít. Hogy tudod, bármi nehézség is jön az életedbe, megoldod. Ezek nem problémák, hanem megoldandó feladatok. Viszont, amíg megoldod őket, nem remegsz az idegtől tök feleslegesen, hanem olyanokat teszel, amik örömet adnak. Egyetemi vizsgáimhoz is úgy álltam, hogy ha tudom, hogy kèszültem, akkor hova izguljak. Bízok magamban, hogy megoldom, meg tudom csinalni. És mi van, ha megbukok? Kurvára semmi. Pótvizsga és csá.


Okozott bármiféle gondot anno, hogy gimi elsőben direkt megbuktattam magam matekból, mert osztályt akartam cserélni és új osztálytársakat kapni? Baromira mindegy volt. Utána lett egy szuper, új osztályom. 19 évesen ballagtam, nem 18. Kit érdekelt. Persze tölthettem volna azt a 4 évet szarul is, meg szorongva, tök feleslegesen. Kiváló gimi volt, otthagyni nem akartam pár hülye miatt, így megoldottam egyszerűbben.


Szóval én valahogy nem érzem át ezt a stressz dolgot, mert mindent meg lehet oldani az életben vagy legalább egy olyan belső világot létrehozni, ami kiemel a sok gyökér közül.


Bocsi, hogy így megszaladt a toll.


Köszönöm a válaszokat!

febr. 23. 19:29
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes, amit írtál. Szeretném ezt én is tudni. Viszont ami a ciklusodat illeti, ha rendben lenne a hormonháztartásod, az egészséged, akkor 28 napos lenne a ciklusod és pont. Tudom, hogy le fognak pontozni, de en tudom, hogy igazam van. Nagyon eltávolodtunk már az egészségestől. Fontos, hogy mit eszel, mit iszol, fontos, hogy mennyit alszol. Fontos, hogy mennyi sugárzás ér. Lehet, hogy most még nem hiszel nekem, a huszonévesek sérthetetlennek érzik magukat, tudom. Mindenesetre az már egy jó jel, hogy elgondolkodtál a kérdésen.
febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

40 éves vagyok és az elmúlt 27 èvben tökéletesen normálisnak bizonyult a 28-45 nap közti ciklus. Nőgyógyászati problémám sem volt soha. Olvasgass többet a témàról. Részemről lezártam.

Üdv

febr. 24. 08:49
 15/15 anonim válasza:
100%
Úgy kellett volna kezdeni a kérdést, hogy középkorú vagy, a klimax küszöbén. Ennyi idősen ez normális, igen.
febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!