Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdenek előjönni a...

Mikor kezdenek előjönni a fogamzásgátló elhagyása utáni tünetek(ha lesznek)?

Figyelt kérdés

Tegnap kellett volna bevennem az új adagot, de nem tettem. Abbahagyom. Még nem akarok babàt, szimplán valahogy éreztem, hogy nem jó nekem, kicsit vissza akartam kapni a természetes ciklusomat.

Viszont, kicsit félek is, hogy mennyire fogom megsínyleni. Pattanásos előtte és közben is voltam (nem durván, enyhén, heti 2-3 jön ki, szedés előtt is ez volt), így ezek vélhetően nem hormonális pattik. A hajam előtte nem hullott, nem voltam duci se.

Úgy is előjöhetnek durva pattanások, hajhullás, hízás, ha előtt nem voltak? Vagy csak azokat sújtják ezek, akik eleve is szenvedtek tőlük?


febr. 25. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Évekig szedtem, de én csak egy példa vagyok, azért leírom.


Fogamzásgátló előtt és alatt semmi problémám nem volt. Fogamzásgátlót védekezésre szedtem, nem pedig bármi tünet "elnyomására".


Amikor abbahagytam a tabletta szedését, a ciklusom hamar visszaállt, úgy tűnt, hogy minden rendben, de fél évre rá elkezdődtek sajnos a gondok.


Pattanásom nem volt, azt megúsztam. Hajhullást és hízást viszont sajnos "megnyertem", egy rakat hormonproblémával együtt, pajzsmirigy gond, sok féle vitaminhiány...


Meddőségi központban kezelnek jelenleg, gyógyszerekkel, vitaminok, torna stb. Dietetikushoz is megyek hamarosan, ez van, teljes "rendszerújraindítás".

febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Eskü nem ijesztegetni akarlak, lehet neked semmi gondod nem lesz, drukkolok!


Annyi, hogy érdemes szedni vitaminokat, töltsd fel a raktáraid, d vitamin, b12, cink stb. Tarts egy 3 hónapos kúrát.


Magas intenzitású edzést nem szabad végezni a tabletta abbahagyása után 3 hónapig, csak alacsony intenzitásút, a hormonháztartás miatt.

febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A migrénes fejfájások elmúltak.

Ilyen szempontból a tabi inkább rosszat tesz, mint jót.

febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Kolléganőm évekig szedte, abbahagyás után lett pár pattanása, és ennyi.


Testvérem szintén jól viselte, pár pattanás, kis hajhullás, de hamar helyreállt minden, hamar teherbe is esett, egészségesek azóta is, a gyerkőc és ő is.


Csak hogy pozitív példát is hozzak 😊

febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

2022. szeptemberében hagytam abba, semmi negatívum nem volt, pedig én is féltem tőle. Nem lettem pattanásos, nem hullott a hajam.

Sőt, nekem a ciklusom is 5 hónapig rendben volt utána, pedig PCOS miatt szedés előtt évente kétszer volt menzeszem...

febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is inkább előnyökkel járt elhagyni.
febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Védekezés miatt szedtem én is kb. 15 évig.

Nem volt problémám se előtte, se utána, ciklus is oké.

A libidót kellett megszokni, kiderült, hogy van.

Nagyon jó érzés "tisztának" lenni.

A testemet, a jelzéseket, a finom átmeneteket, a ciklusomat csak most ismertem meg.

febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Húh, köszönöm a válaszokat, remélem én is a pozitív tábort fogom erősíteni.

Egyébként a biztonság kedvéért kiváltottam a következő 3 hónapnyi felírtat, ha netán nagyon durva tüneteim lennének, elkezdeném újra.

febr. 26. 01:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen negatívum: majdnem egyéven át össze-vissza menstruáltam, néha kimaradt 3 hónap, aztán két hetes vérzés (wtf).


Viszont elmúlt a fejfájás, a szárazság, a lididócsökkenés, és alapvetően sokkal "szabadabbnak" érzem magam, nem kell az órát nézni, azt figyelni, szedek-e épp más gyógyszert, hánytam-e, ihatok-e egy sörözős estén.


Azóta csakid óvszer. Nekem nem ér meg annyit egy gyógyszer, aki pedig nem hajlandó gumit húzni, az jobb is, ha megy.

febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt a választ is köszönöm!

Nem tudom nézi-e még valaki, de ha 17-én hagytam abba, és 20-án jött meg a megvonásos, honnan számoljam az új ciklusomat?

febr. 26. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!