Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni fogamzásgátló...

Mit lehet tenni fogamzásgátló szedés okozta teljes életkedvtelenség ellen ?

Figyelt kérdés
Nem biztos hogy amiatt csak én erre fogom a dolgot. Szóval , én aki extrém mértékben retteg a terhességtől még tabi és gumi mellett is , muszáj szednem , valamint az amúgy rendszertelen és fájdalmas menstruacio miatt is. Már vagy 6 éve szedem kb. a Jangeet . Csak azért fogok erre pár mellékhatást mert amikor a menzesz elmúlik és mielőtt újra kezdenem szedni , akkor ugye már vagy 6 napja van szünet mentes nap és sokkal jobb a kedvem , a libido is nő, energikusabb vagyok egyszerűen jobban vagyok, viszont nem szeretném abbahagyni, tehát a kérdésem annyi lenne hogy emellett mit lehetne szedni vagy tenni hogy javuljon a hangulatom ? Teljesen be vagyok zarkozva mèg a barátomat se kívánom sokszor .
febr. 28. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Okoz hosszabb idő után libidó csökkenést, megszűnést.

Szerintem hagyd abba.

Nekem is okozott és még sok mást is. Ha visszamehetnék az időben, soha nem szedném egy hónapig sem, nem ám évekig.

febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

AZ egyetlen megoldás, ha abbahagyod, ez csak egyre rosszabb lesz.

Alternatívaként a hormonos hüvelygyürüt tudnád használni, az ugyanúgy véd, de jóformán nincs mellékhatása.


Eggyébként a rendszertelen, fájdalmas menstruációra fogamzásgátlót szedni a lehetö legnagyobb butaság, mert ezzel csak elfeded az igazi okot, ahelyett, hogy az orvos elöször megkeresné, mitöl van (feltehetöen hormonszabályzásod nincs rendben) és nem adni olyan hormonokat, amik az eleve nem jó,müködö hormonszabályozásdoat teljesen leállítják.

febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"muszáj szednem , valamint az amúgy rendszertelen és fájdalmas menstruacio miatt is"

Gyakorlatilag van egy ok a háttérben, amit így csak palástolgatsz. Ez a tüneteket kezeli, a kiváltó bajt nem! Inkább most menj utána annak, hogy mi a probléma, mint hogy megvárd, míg késő legyen.

A fogamzásgátlónak pedig sokkal rosszabb mellékhatásai is vannak ám ennél, és ez nem lesz jobb...

febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Abba kell hagyni ill. a dózist csökkenteni kell. A gyógyszergyári ajánlások nem személyre szabottak, hanem általános ajánlások. Minden hormon hatású anyagnak hatása van a pszichés, érzelmi működésekre, esetenként egészen szélsőséges lehet a hatás.
febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Le kell állni a hormonkészítményekkel
febr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én abbahagytam, azóta gumizunk - de van libidóm, kedvem, nedvesedek - stb.
febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Semmit, abba kell hagyni. Nálam ugyanez volt, nem volt kedvem még az ágyból se kikelni, csak én nem tudtam sokáig hogy a tabitól van, ezért mindenféle pszicho doki irogatott fel gyógyszereket, teljesen hatástalanul.
márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni egy ösztrogénmentes (csak progeszteron tartalmú) fogamzásgátlót. Az zömmel csak helyi hatást vált ki, nem ingadozik mellette az hormonszint, ezáltal a hangulatingadozások sem jelentkeznek. Beszélj a nőgyógyászoddal róla,
márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy felettem írtàk, próbalj masikat vagy hagyd el. Hosstabb távon a kedvtelenség lesz a legkisebb gondod. Ezek csúnya dolgokra képesek a szervezetben.
márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!