Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha abbahagyom a fogamzásgátlót...

Ha abbahagyom a fogamzásgátlót, akkor pattanások jelennek meg a hátamon. Ha terhes leszek, mi lesz?

Figyelt kérdés

21 éves koromban kezdtem el fogamzásgátlót szedni (jangee). Most 29 vagyok. Kb 25 évesen abbahagytam 1-1,5 évre (nem emlékszem pontosan mennyi időre), majd ismét szedni kezdtem.

Mielőtt elkezdtem szedni, és amikor abbahagytam arra a kb másfél évre, akkor tele voltam pattanásokkal, leginkább a vállamon, hátamon. Ha szedem, akkor nyilván elmúlnak idővel. Ha majd abba szeretném hagyni, mert szeretnénk babát, akkor gondolom újra előjönnek. Terhesség alatt is pattanásos leszek vajon? Szerintetek ezt egyértelműen valami hormonális probléma okozza? Vagy lehet attól is, hogy egyszerűen hajlamos vagyok rá és mivel nem eszem egészségesen, keveset iszom, nem mozgok, attól előjöhetnek a pattanások?

A kérdés csak azért merült fel bennem, mert egyéb "tünet" nem utal hormonális problémára.


febr. 26. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted milyen egyéb "tünete" lehetne a hormonális problémának úgy, hogy 8 éve szinte egyfolytában fogamzásgátlót szedsz?!
febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom
febr. 26. 17:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ
febr. 26. 17:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Amikor nem szedtem a fogamzásgátlót akkor sem volt semmi egyéb tünet, csak a pattanások. A menstruációm is rendben volt.
febr. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!