Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki szenved mensikor, az...

Aki szenved mensikor, az mindig szabit vesz ki aznapra?

Figyelt kérdés
márc. 4. 10:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, gondolom lövésem sincs, neked mi a munkád.
márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
46%
Tudsz változtatni az életeden, ha akarsz.
márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
És hogy? Ne menstruáljon?
márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

7: Vérzést enyhítő bogyók, foggátlók. Valóban beszedik csak emiatt? Nekem ez annyira természetellenes. Pláne ha a nőnek nincs partnere, akkor miért túraztassam a szervezetem ilyenekkel :/

A mellékhatásokról nem is beszélve. Így csak egy nap cumi, úgy mrg talán tönkre is teszed magad.

márc. 4. 11:36
 15/31 anonim ***** válasza:
13%
Nézd kérdező, ezt egyénileg dönti el mindenki. Ha "csak egy nap cumi", akkor bird ki. Nyilván akinek nem egy nap, az bizony be fogja szedni.
márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
29%

Én pcos vagyok, néha elég durva, mikor megjön, akár 2-3 napig is :(

Én cataflam/algopirin + nospa kombót használok, és nem eszek/iszok tejeset. Valamiért rosszabb tőle, mikor egyébként is vacak :(

márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
10%

A kérdésre válaszolva, én home office-ban szoktam lenni, úgy időzítek, de ez sajnos tudom, hogy sokaknak nem opció.


Még ha nem is fáj annyira, és nem is ömlik a vér, egyszerűen természetes, hogy ilyenkor egy nő fekvésre, ülésre vágyik, "begubózik". Ilyenkor a többség kevésbé szeret társaságba menni, nem véletlenül mondják, hogy a női ciklus a négy északot testesíti meg, a menstruáció a tél.


De dolgozni sajnos muszáj.

Esetleg próbáld ki a menstruációs kelyhet, sokaknak segít. Vagy melegvizes palackot a ruha alá, van olyan verzió hogy tudsz rögzíteni, tudsz benne mozogni.


Ami segíthet még, a hormonháztartás egyensúlya. Érdemes vitamin szintet nézetni egy vérképpel, valamit ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron, prolaktin szintet stb. Ha egészségesen élsz, sportolsz, eleget alszol stb, akkor jó lesz a hormonális háztartásod, kevésbé fog fájni a menstruációd.


Ez egy összetett rendszer, érdemes olvasgatni róla, nagyon sok minden függ a

hormonális egészségünktől, tengelyünktől.

Ha zavar van ebben a rendszerben, akkor máshol is borul az egészségünk, lehet, hogy ezt először csak abban veszed észre, hogy de fáj, ömlik a menstruációd.


Például dr. Aviva Romm könyve nagyon érdekes, Hormonintelligencia.


Amit még tudok javasolni, az Aviva torna. Orvosilag alátámasztott módszer. Ha rendszeresen gyakorlod, optimalizálja a hormonháztartást, javít az erős vérzés mennyiségén, és a fájdalmon. Nem segít azonnal, hónapokig is kellhetnek, de megéri. Egy 4 órás tanfolyamon lehet megtanulni, utána heti 1-3 alkalommal fél óra torna (illetve a torna után fél órát feküdni érdemes). Vagy eljársz egy helyre gyakorolni heti 1-3 alkalommal, vagy van online gyakorlás is. Vagy egyedül, otthon tornázol, van hozzá zene lista és könyv is, simán lehet otthon egyedül csinálni, ha már begyakoroltad a helyes mozdulatokat.

márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem merek ilyesmit feldugni oda ami nem természetes. Aminek ki kell jönnie annak ki kell. Köszönöm szépen!
márc. 4. 12:27
 19/31 A kérdező kommentje:
Ja, és sajnos időm nincs sportra. Napi majdnem 4 órát ingázok. 6 -ra érek haza, hulla vagyok.
márc. 4. 12:28
 20/31 anonim ***** válasza:
26%

"Én sajnos nem merek ilyesmit feldugni oda ami nem természetes. Aminek ki kell jönnie annak ki kell"


Tehát tampont se használsz?

márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!