Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrákszűrés akkor is...

Méhnyakrákszűrés akkor is kell ha be vagyok oltva?

Figyelt kérdés
Kaptsm levelet postán hogy menjek szűrésre (betöltöttem a 25öt). Viszont gyerekkoromban még ez ellen beoltottak. Így is kell?
márc. 7. 13:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hkgy szűz vagyok és ha jól tudom ez nemi úton terjed
márc. 7. 13:51
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Kell. Hpv ellen oltottak, nem a méhnyakrák ellen.
márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezen felül az oltás se az összes HPV ellen véd. Nem tudom mikor változtatták meg az oltást, de az elején csak 4 fő fajta ellen védett. Most azt hiszem 16 vagy valami ilyesmi. Több, mint 50 fajta van.

Ezt nem úgy mondom, mint ok, hogy miért menjél el, mert azt mondod, hogy szűz vagy (bár orálisan is tud terjedni a dolog és attól függ, hogy minek tartod az orális szexet, lehet hogy azt mondod, hogy még szűz vagy), de a jövőre nézve tudd, hogy csak azért mert be vagy oltva, nem vagy védve teljesen.

De ahogy az egyes mondta, méhnyakrákot néznek, nem HPV-t. Lehet más oka is a méhnyakráknak.

márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoktak küldeni postán levelet ezzel kapcsolatban?

Én még sosem kaptam. Vagy azért mert járok évente szűrésre magánorvoshoz?

márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!