Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kerülök ájulás közeli...

Miért kerülök ájulás közeli állapotba emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék arra valami megoldást, választ találni, hogy miért van az, hogy ha valamit a hüvelyembe kell felhelyeznem (pl. hüvelytabletta, tampon), akkor hiába próbálok ellazulni, elkezd gyorsan verni a szívem, hangyás, zavaros lesz a kép és az elájulás szélén állok, még akkor is, ha nem fáj a felhelyezés. Élek nemi életet és olyankor nincs probléma, el tudok lazulni, nincs semmi olyan tünet, amit az előbb említettem. Egyszer voltam nőgyógyásznál, és hiába hogy nem is vizsgált meg eszközzel, ill. anyukám is velem volt, bepánikoltam és sírni kezdtem, de már az eszköz látványától is. :/

Van esetleg valami tippetek, hogy ez mitől lehet, illetve hogyan küzdjem ezt le?

20/L



márc. 13. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
De ha alapon nem erzel semmit (nem faj) tehat akkor nem az a baj hogy valami idegen targy van a huvelyedben bent? marmint hat ugy idegen na tudod hogy ertem..
márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes lenne erről egy pszichológussal beszélni, ez nem fizikai problémának hangzik, sokkal inkább valami mentális gát van benned az ilyen dolgok miatt.
márc. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hát figyelj ha a faroktól nem félsz, akkor mondd hogy azzal vizsgáljon a doki
márc. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Ez trauma jele is lehet, ha régebben átéltél szexuális bántalmazást, de ha azt nem, lehet, hogy kifejezetten orvosok tettek valamit ami miatt képtelen vagy bízni bennük. Tampont tudsz használni?
márc. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gabor49 ***** válasza:
18%
keress egy jo pszichiátert valami baj van veled F
márc. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1/5: Igen, nekem is ez a sejtésem, hogy úgymond olyan dolog kell hogy felmenjen oda, ami nem feltétlenül kéne vagy oda való, szóval egy tárgy, aminek semmi köze a szexhez.


4/5: Igazából volt valami, kb. 8-9-10 lehettem talán, amikor egy 15 éves fiú nagyon sokat fogdosott, de mikor szóltam a szüleimnek, szerencsére ez megszűnt. Viszont nem érzem azt, hogy ez lenne a probléma, aztán lehet a tudatalattim mégis így gondolja. Tampont sem tudok használni, nem merem felrakni.


Köszönöm a válaszokat! Talán tényleg megérne egy pszichológussal elcsevegni.

márc. 14. 06:50
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem bántalmazás a gond hisz szexelni tudsz, valahogy azt pont nem kötöd össze semmivel…


Beszélj egy szakemberrel aki ebben többet tud segíteni, van valami bajod ezekkel a tárgyakkal…

márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Egy szexhelyzetet ne keverjünk ide. Olyankor dolgoznak a hormonok, nedvesedünk, a férfi ujjaz, nyal, felizgat, "várat", hogy betehesse.


Ezzel szemben egy tampon, egy hüvelytabletta vagy -kúp során semmi ilyesmi "előkészítés" nem történik, csak fel kell tenni, ami sokaknak okoz panaszt, de akár vaginózist is.


Pszichésen nem teljesen rendben lévő, szóval keress pszichológust, aki segíthet kideríteni, mi ez az extrém szorongás.

márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!