Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiából gyógyulok, hogyan...

Anorexiából gyógyulok, hogyan tudnám gyorsabban visszahozni a menstruációm?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve már, hogy nem jött meg, viszont azóta az állapotom sokat javult. A súlyom a magasságomhoz képest normális, rendesen étkezem több hónapja, viszont a menstruációm nem jön meg továbbra sem. A pszichiáterem azt mondta várjak még, viszont nem tudom nem-e kéne mégis kivizsgáltatni vagy nem tudnék-e tenni valamit, hogy újra legyen menstruációm.

márc. 15. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Én azt javaslom hogy bízz az orvosodban. Ha nagyon nem hagy nyugodni akkor beszélhetsz egy nőgyógyásszal de valószínűleg ugyanezt fogja mondani.

Mindenestre gratulálok a gyógyulásodhoz és kitartást a továbbiakban is

márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Az Aviva tornát javaslom.
márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hormonkezelést kapott ismerosom akinek fel evig nem jott meg de o direkt koplaltatta magat.
márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyilvánvalóan nem megfelelő a súlyod.

Az, hogy BMI szerint már "jó" semmit nem jelent. Nincs elég testzsírszázalékod, a hormonpótlásnak meg semmi értelme, mert az nem állítja vissza a TE normális ciklusodat. Mesterséges ciklust csinál, ahol lesz valami mű menzeszed de ennyi.


Enni kell, hízni és megjön előbb-utóbb.

márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, miért lett lepontozva az Aviva torna. Nekem is az hozta vissza a menstruációmat. Hiába értem el a normál súlyt, sokáig nem jött meg. Miután megtanultam az Aviva tornát, 4 hónap után megjött, azóta is minden hónapban megjön. Sokáig tornáztam heti 2x, de már régóta nincs rá szükség, most már anélkül is rendben van a ciklusom.
márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
A súlyodról és az étkezésedről egy dietetikussal, a ciklusodról és az Aviva tornáról pedig egy nőgyógyásszal, de még inkább nőgyógyász-endokrinológussal egyeztess. Sajnos a felborult hormonháztartás nem feltétlenül áll vissza egyensúlyi helyzetbe és kapcsol vissza automatikusan, főleg minél hosszabb ideig tartott a felborult állapot. Egy-egy vérvizsgálat, pl. nagyrutin, vas, D vitamin szint + hormonpanel ártani nem árt, nem kell azonnal gyógyszerért kapkodni ha valami még nem állt helyre, de legalább tudnál róla.
márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő testzsírszázalék nélkül NEM fogsz menstruálni ez TÉNY. Lehet hormonokkal játszadozni, attól saját ciklusod nem lesz, ez is tény.
márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki se állította, hogy önmagában az Aviva tornától vagy bármilyen külső beavatkozástól helyrejönne a ciklus. Az Aviva módszer akkor segíthet, ha a normális testsúlyt, testzsír százalékot már visszaszerezte, és normálisan táplálkozik. De épp így szól a kérdés.
márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!