Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dalacin antibiotikum adagolása?

Dalacin antibiotikum adagolása?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász írta fel petefészek gyulladásra, adagolásról semmit se mondott. A patikus azt írta rá, hogy 3x1. 3 db egy nap nem sok? Főleg, hogy kiemelte ez egy nagyon erős antibiotikum. Eddig akármilyet szedtem 2 db/nap volt.

Illetve addig kell szednem míg el nem fogy a gyogyszer? 16 db van benne


márc. 17. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem darabra, hanem hatóanyagra mérik a gyógyszereket, ha jobban el kell osztani az adagolását, mint 12 óránként egyszer, akkor kettőnél több adagban írják fel szedni. Mivel a dobozban van egy betegtájékoztató, olvasd el, a szokásos adagolás és kezelési idő is benne van. A gyógyszertárban azt írják rá adagolásnak, amit a doki a receptre. Ha a doki nem mondta másképp, addig kell szedni, amíg elfogy, antibiotikumot nem szokás félbehagyni, hacsak allergiás nem leszel rá.

Legközelebb: kérdezni az orvosnál, gyógyszerésznél kell. Ha most bármilyen új kérdésed merül fel, szintén!!

márc. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A dobozban van betegtájékoztató, ott olvasd el az ajánlott adagolást, mert szerintem egyértelműen csak egyféle lesz megadva a testtömeg függvényében.
márc. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fog gyulladásra szedtem kétszer is.


Közepes, erős gyulladást simán lehúzott és nagyon jó volt, másodjára brutál erős gyulladásom volt, ott már nem hatott.


Egyébként azt hiszem én is napi hármassával szedtem.

márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a patikus ráírta, hogy 3x1, akkor a receptre is az volt írva, így kell szedni.
márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!