Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvos vizsgálat nélkül...

Az orvos vizsgálat nélkül felirt egy antibiotikumot azi sandozt de az adagolása eltér az utmutatástól mert elsó nap 2×500 a 2.3.4.5. napon 500 at irt fel.van még akinek igy irták fel ugyanezt a gyógyszert? Mire?

Figyelt kérdés

2022. jan. 18. 10:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Covid gyanú matt hivtam fel az orvost hátfàjás izületi fajdalom hőemelkedés fejfájás erre irta fel a gyógyszert.
2022. jan. 18. 10:35
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Covidra nem jó az antibiotikum. Max ha már bakteriális felülfertőzés van. Ez nálad a tünetek alapján nem áll fent.
2022. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. A hátam vállam derekam fáj még. Más tünetem nincs.
2022. jan. 18. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is felírt a dokim 2 dobozzal (6x500mg), holott a betegtájékoztató szerint 1 kúrához 1 doboz kell (napi 1x500mg, 3 napig).

Nekem is volt hátfájásom, de nem volt légzési nehézségem, nem köhögtem. Úgy voltam vele, hogy csak akkor fogom elkezdeni a kúrát, ha tüdőgyulladásra utaló tünetek jelentkeznek. Nem jelentkeztek, a hátfájásom pár nap után hirtelen elmúlt.

2022. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen a választ. Nekem sincs köhögés se nehézlégzés. A hátam is csak két napja fáj.
2022. jan. 18. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ferjemnek is ezt irt fel, neki a feje volt nyomas alatt a sok valadektol.

gyereknek is masfelet, de adott volna a gyerekorvos.


mindketto megindokolta: ha 3 napnal tovabb lazas/hoemelkedeses vagy rosszul van, akkor inditjak az antibiotikumot,nehoyg felulfertozes legyen. Tehat kvazi megekozeskepp adjak.

Ertek hozza tehat irok egy peldat: amikor egy nathavirus megtamad es nathas leszel, akkor legyengul az immunrendszered es akar a szervezetedben amugy is elofordulo bakteriumok az ugynevezett fakultativ patogen (azaz csak bizonyos szamukra nagyon kedvezo kornyezetben megbetegito) bakteriumok szep kis gyulladasttudnak okozni. Ilyen a staphylococcus aureus stb. Az influenza eseteben peldaul az elhalalozasokat nem maga az influenza okozta, hanem egy utana bakteriumok altal okozott tudogyulladas. Most persze a koronavirus mas, mert itt o maga okozhat tudogyuszit stb., de ettol meg a legyengult immunrendszer itt is ki van teve egy bakteriumos felulfertozesnek, ami johet a sajat szervezetedbol, de a kulvilagbol is. Kockaztatni nem erdemes.

Ja amugy meg kb ez most a protokoll covidos betegeknel a haziorvosoknal.


Persze,ha nem akarod ne kovesd, de gondold vegig hianyzik e egy jo kis mandulagyuszi, tudogyuszi, izuletekben baci, stb. vagy fulkurt gyulladas, arcureggyulladas vagy majd egyeb rejtelyes betegsegek, amiket post covidnak fognak nevezni.

Persze ha meg beszedes az azi sansdozt, akkor azonnal nyomj melle probiotikumot protexint vagy normafloret vagy barmit es pl reggel szedd a probiotikumot, este meg az antibiotikumot, az a lenyeg ne eg idoben vedd be, mert akkor feleslegesen veszed be a prpbiotikumot.

2022. jan. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!