Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kétfázisú fogamzásgátló...

A kétfázisú fogamzásgátló hatása a tesztoszteron szintre?n 31

Figyelt kérdés

Abban a helyzetben vagyok, hogy egy éve szedek fogamzásgátlót( ösztrogént és progeszteront is tartalmazó, Harmonet névre keresztelt).

Most kezdtem edzői tanulmányokba, és természetesen , mint minden kitartóbb emberke, egyenlőre a sajat formámmal sem vagyok elégedett.

Egy kis kutatás után hamar ráakadtam egy Shopbuilderes cikkre is, ahol beigazolódni látszik a gyanúm: a gyógyszer gyakorlatilag az összes tesztoszteront inaktiválja, ami a vérben kering, továbbá le is állítja annak termelődését.

Az összefüggéseket nézve akkor gyakorlatilag nulla tesztoszteron mellett nem lehetséges egy látványosabb izomtömeg felszedése, és esetleg a zsírbontás is nehézkes lehet…( bár ez utóbbira azt állítják, nincs rendes tanulmány , ami ezt alátámasztja) .

Természetesen meghallgatom az orvost , valószínű , hogy pesszáriumot fogok használni, na de tudjuk, hogy mi a nőgyógyász álláspontja… szedjük amíg fel nem fordulunk), főleg olyan nők véleménye érdekelne, akik személyes tapasztalattal rendelkeznek ilyen téren, vagy tapasztalt edzőké, akik tanítványoknál belefutottak már ebbe a kérdéskörbe.

Előre is köszönöm!



márc. 18. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért kell ennyiszer feltenni ugyanazt?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1260..

márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!