Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szoktathatnám rá a...

Hogyan szoktathatnám rá a barátnőmet az egészséges életmódra?

Figyelt kérdés

Barátnőm (21) nem eszik zöldséget, utálja az összeset, undorodik tőlük. A gyümit még megeszi néha, de sokszor hiába veszek neki almát, narancsot, banánt - nagyon keveset fogyaszt ezekből is. Nagyon aggódok érte, nem tudom hogy tudnék vitamint jutattni a szervezetébe úgy, hogy ha egy ideig nem vagyunk együtt, akkor se álljon le a vitaminbevitellel. A másik probléma, hogy mozogni sem szeret. Tipikus nő, sosem elégedett az alakjával, de mozogni sem szeret. Futni egyáltalán nem, biciklizni is csak alig. Kipróbálta több barátnőjével is a fitness termet, de az sem jött be neki, hamar feladta.

Nagyon nem szeretném, hogy 30-40 éves korában már egy csomó betegséggel kelljen szembenéznie, légyszíves ha van ötletetek osszátok meg velem, mivel nagyon szeretem őt.

F/21


2010. okt. 26. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Miért nem próbálod meg valamilyen multivitamin készítmény szedésére rábeszélni?Ha nem eszi meg a zöldséget sem a gyümölcsöt akkor nem árt tablettában pótolni a vitaminokat,ásványianyagokat.A mozgás is fontos lenne.Annyira csak nem zavarhatja a testalkata mert ha zavarná tenne azért hogy jobban érezze magát a bőrében.
2010. okt. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

édes vagy hogy aggodsz érte, de ne vidd túlzásba a győzködést, mert az ellenkezőjét válthatod ki belőle... és egyébként is marha idegesítő tud lenni.

csak trükkösen...készíts neki gyümölcssalátát, ilyesmi, valami nagyon finomakat hogy megszeresse...

2010. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Multivitamin? Ja, a műanyag biztos sokat használ...

Ne értsetek félre, oké, hogy télen kiegészítésnek eszik ilyet az ember, de semmilyen mesterséges készítmény nem helyettesíti a friss zöldséget és gyümölcsöt!! Nem szívódik fel hatékonyan, viszont a vivőanyagok felhalmozódnak a májban és károsítják.

Ráadásul nincsenek benne azok a rostok, amik a növényekben, és ezek szintén szükségesek.

Én teljesen megértem a kérdezőt, és igazat adok neki.


A táplálkozási szokásokat viszont nehéz megváltoztatni, főleg, ha a másik nem is akarja.

Én azt javaslom, ne erőltesd, inkább úgy próbáld, hogy ha almát eszel, moss a lánynak is. Főzzél neki, nincs az a nő, aki visszautasítaná a kaját, ha a pasija főzi. Lassan lehet rászoktatni az ilyesmire.

Drasztikus lépésként vehetsz neki egy táplálkozási szakkönyvet, amiben leírják, mire számíthat, ha nem változtat, bár őszintén szólva nem hinném, hogy elolvassa.


Ha nem megy, akkor viszont vagy megszoksz, vagy megszöksz...

2010. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Levesben sem eszi meg? Egy csomó levesbe sok zöldség kell. Pérom is ilyen finnyás volt, de amikor végre megtanultam a leveseket csinálni, azóta még a zellert, meg a zöldséget is betömi a levesből. Ha ilyen levest eszünk, soha nincs semmi baj az emésztésünkkel sem.

Próbáljatok olyan ételek, amiben sok a zöldség, ez ia valami.

2010. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A multivatimant akkor tömném naponta belé, ha már végleg el leszek keseredve. Sajnos levesben sem eszi meg, sőt.

Gyümisalátát kipróbáltam, kiette belőle az epret például, a narancs és egyéb állandóan kapható gyümölcsök benne maradtak a tálban.

A főzés is jó ötlet, valahogy el kell takarnom, hogy mit is eszik és ha finom, akkor nem kérdezi majd :)

Köszi még egyszer, hasznos volt az összes eddigi válasz.

Szívesen fogadok még tapasztalatokat, ötleteket.

2010. okt. 26. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!