Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek abbahagyni a fogamzásgát...

Félek abbahagyni a fogamzásgátlót, mert tartok tőle borzasztó állapotban lesz az arcom. (?)

Figyelt kérdés

Most láttam Titokon egy videót egy lányról, aki abbahagyta és nagy gyulladt pattanások jelentek meg azóta a teljes arcán. Rengeteg komment volt másoktól is ugyanerről a problémáról.


Én is szedem évek óta a fogamzásgátlót. Igen, tudom hülyeség volt elkezdeni stb de már ez van. Nem segít a kioktatás.

Gondolkodok rajta, hogy abbahagyom, viszont most meg már nagyon félek az utólagos mellékhatások miatt. A szedés előtt és közben sem voltak pattanásaim. Sőt, sminktermékeim sincsenek, így azt sem tudom mivel fedném el őket. Egyáltalán nem sminkelem magam.


Minden hónapban úgy vagyok vele, most már abbahagyom, de ez visszatart. :(


Mit tegyek így? Már most keressek bőrgyógyászt vagy kezdjek tanulni sminkelni?


Nálatok volt ilyen mellékhatás?



márc. 23. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy gyulladt pattanasos arcnak a leheto legrosszabbat tesz a smink.

Arra fekudj ra, hogy legyen egy jo borapolasi rutinod, aztan a tobbi majd elvalik. Nem biztos, hogy egyaltalan lesz ilyesmi gondod.


De nalam ez ugy alakult, hogy amikor abbahagytam, az elso honapban voltak pattanasaim, akkor tenyleg csunya volt a borom, de nem valtoztattam semmit a borapolasban, magatol megoldodott. Nekem a menstruaciommal voltak gondok a gyogyszer utan, nagyon osszezavarodott a szervezetem, de idovel rendezodott ez is.

márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont aknés bőrre írták fel,mert cisztás aknéim voltak.

Fél évig szedtem,mert trombózis veszély állt fent.

A kor előrehaladtával az aknék lecsökkentek,miután abbahagytam,se jobb,se durvább nem lett a helyzet.

Mindenkire másképp hat.Akinek eddig nem volt olyan a bőre,valószínű most sem lesz.

márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hízol
márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg szedtem szép tiszta volt a bőröm, sajnos mostmár nem mondanám. Krémekkel jól kordában tartható, de nem az igazi. Nekem trombózisra való hajlamom van szóval 35 évesen inkább abbahagytam, tudtam h lehetnek ilyen mellékhatások, de inkább ez minthogy nagyobb bajom legyen. Sajnos a tabletta nem veszélytelen a szervezetre.
ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a saját tapasztalatokat! :)

Én is már sok éve szedem. Gyereket nem akarok még, ezért praktikus a gyógyszer. Nehéz döntés.


Ismerőseim közül sokan szedtek, náluk nem voltak az abbahagyás után ilyen mellékhatások. Simán teherbe is estek utána. De neten olvasom/látom ezeket amit leírtam.


Az a baj mindig bennem van a félsz és mindig újra kezdem az új levéllel.

A hónap végén megyek éves rákszűrésre. Majd átbeszélem az orvosommal.

ápr. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!