Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy bajt csinálok, ha egyszer...

Nagy bajt csinálok, ha egyszerre 2 db Algoflexet veszek be?

Figyelt kérdés
Gyakori vizelési ingerre kaptam Manualt, Cifrant, de nem használ igazán. kicsit fáj is a bal oldalon lent.

márc. 24. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Mért akarsz kettőt? Egyszerre egyet, és majd több órával később a másikat. Majd fog hatni z antibiotikum, idő kell neki.
márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem csinálsz nagy bajt. Az algoflex 400 mg-os, korábban más márkákból simán volt forgalomban recept nélkül 600-800 mg-os verzió is (pl ibumax), én mindig azt vettem fejfájásra.

Csak aztán mikor visszahozták az algopyrint recept nélkülire, itt is szigorítottak a maximális dózioson, úgyhogy a nagyobb kiszerelések vénykötelesek lettek.


De létezik, szedhető, úgyhogy nem csinálsz vele nagy kárt. Csak a napi maximális ajánlott mennyiséget ne lépd túl (tehát ha kettesével szeded, akkor max reggel-este, nem négyóránként).


Esetleg érdemes lenne más hatóanyagot kipróbálnod, ha ezt kevésnek érzed, flector, apranax, mindkettőnek van recept nélkül kapható verziója is. Simán lehet, hogy más hatóanyag jobban hat, és akkor nem kell a szervezetedet feleslegesen terhelned a nagyobb dózissal.

márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
márc. 24. 09:51
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Én a Cataflamot szedem kettesével, orvos tudtával, mert ugyanakkora dózis, mint más, nagyobb hatóanyagtartalmú tabletták. Általában a betegtájékoztató túlbiztosított a recept nélkül kapható szereknél.
márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Célszerű lenne felíratni a dupla hatóanyagú cataflamot, olcsóbb lenne úgy szedni
márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az ibuprofen javasolt maximum egyszeri adagja 800 mg. Tehát 2-t bevehetsz a 400 mg-ból. (A napi javasolt maximum adag pedig 3200 mg. Mondjuk ennyire még sohasem volt szükségem)
márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Honnan az ördögből vettél te 3200-at? 1800, de serdülőknél kevesebb. Minden gyógyszerből a hatás eléréséhez szükséges minimális adagot kell bevenni. [link]
márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A napi adag lehet 3200, nem egyszerre! (Google-ből)
márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván a minimálisat veszi mindenki, aki jót akar magának. Elég kemény migrénes rohamaim szoktak lenni, talán egyszer volt, hogy 3x400 mg volt amit bevettem.
márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Linkeld már be, hol találtál te ilyet! Az, hogy "google", nem forrás. Maga a betegtájékoztató is 1800at ír.
márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!