Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik betétről tamponra, vagy...

Akik betétről tamponra, vagy kehelyre váltottak, mi volt a fő oka?

Figyelt kérdés

Ugye menstruációnál az alapvető eszköz a szárnyas betét. Egyrészt ezt a legkönnyebb használni, ezzel is kezd mindenki, továbbá egészségesebb is, mint a tampon meg a kehely, mindemellett a legkevesebb macera is van vele (nem kell felhelyezni, nem kell mosni, stb.)

Mégis vannak - bár szerintem a kisebb része a nőknek - akik tampont, intim kelyhet, vagy mosható menstruációs bugyit használnak.

A kérdésem az, hogy a betét ellen és a többi említett eszköz mellett mi szól? Van itt olyan, aki nem eü. betétet használ? Mi volt az oka, hogy tamponra, vagy más eszközökre váltott?



márc. 25. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Te megint a fétises vagy?


Amúgy én tampont használok tisztasági betéttel, mert nekem ez nagyobb biztonságérzetet ad, mint a betét.

márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Suliban egész napos ülés mellett nem bírt ki 2 tanórát semmilyen betét. Úgyhogy tampont és betétet használtam egyszerre.


Itthon ha van időm gyakran cserélni, kényelmes ruhában lenni és nincs az a stressz, hogy mi lesz ha ázik akkor csak betétet használok.

márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha használtál volna életedben szárnyas betétet - ezt NAGYON FONTOS volt kiemelni, ugye, Fétike -, akkor tudnád, milyen tetű kényelmetlen.

Plusz elcsúszik, kifolyik mellette a vér és sorolhatnám.


Szóval tampon, mert ezerszer kényelmesebb, főleg nyáron nincs még egy plsuz réteg, amibe beleizzad a seggem.

márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én nagyon sokáig betétet használtam, sokszor át is áztam, még úgy is, hogy tisztasági betétet tettem a végére hosszabbításnak és az elejére is. Aztán kipróbáltam a támpont, erősebb napokon tampon+betét kombót használtam. Viszont nemrég egy barátnőm ajánlotta a kelyhet, kipróbáltam es erősebb napokon is nagyon jól bírja, kb 8 órát bent tud lenni csere nélkül. Sokkal tisztábbnak érzem magam és nem irritálja a borom a szárnyas betét.
márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tamponoztam évekig, de mostmár inkább betét. Szülés után valahogy nem esett jól a tampon ha lehet így mondani. Ha felraktam folyton nyomta a húgyhólyagomat és 5 percenként pisili kellett, meg valahogy idegennek kezdtem érezni testen belül rakom fel, nem tudom miért, régen ilyen nem volt. Azóta csak betét, hálistennek a mensim se túl erős szóval amíg így marad addig maradok a betétnél.
ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a vacak mindenféle kemikáliával átitatott cucc minden, csak nem egészségesebb, mint a kehely, hiszen ez utóbbi orvosi szilikonból készül.



Én nem használom azt a vackot. Nálam minden csak az ellen szól. A tampon se sokkal jobb, nekem a kehely vált be. Nincs kemikália, nincsenek görcsök, sokkal elviselhetőbb lett a menstruáció, és olcsóbb, valamint környezetbarátabb is.

ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!