Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátlóra váltott...

Milyen fogamzásgátlóra váltottàl, ha a yadine/volina/yasminelle stb. nem vált be?

Figyelt kérdés
Tehát ha előtte drosperinone tartalmút szedtél, milyen alternatívát javasolt az orvos?

#drosperinone
2023. ápr. 15. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Implanon 3 éves implantatumom van
2023. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez szóba is jöhetne akár, de úgy tudom ez nem kapható Magyarországon.


Illetve most elsősorban másik kombinált tablettára gondoltam.

2023. ápr. 15. 13:41
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi a panaszod mellette?
2023. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
(De látom, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, úgyhogy elnézést.)
2023. ápr. 15. 13:43
 5/16 A kérdező kommentje:
Vérezgetés ciklus 2. felében
2023. ápr. 15. 13:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor háromfázisút próbálj meg, pl. Milligest.
2023. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Omissionra valtottam. Nekem jó lett.
2023. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A három fázisú logikus lehet bizonyos szempontból. Mégis, ami miatt nem vagyok benne biztos, hogy eddig mindig olyan hatóanyagút írtak fel, ami antiandrogén hatású. Attól tartok, ha ettől eltérőt kapnék, akkor meg más mellékhatás erősödne fel. (Ahogy néztem, a több fázisúak közt nincs antiandrogén összetevőjű)

Ezt az omission-t megnézem, mit kell tudni róla. (Természetesen orvosra fogok hagyatkozni, csak előtte kicsit tájékozódnék, hogy mik a tapasztalatok)

2023. ápr. 15. 15:45
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Az omission az dienogest, az is antiandrogén. De szükséged van egyébként az antiandrogén hatásra? Pattanásos vagy?


Igazából bármit meg lehet próbálni, ami más, mint amit eddig szedtél, de a leglogikusabb a háromfázisú.


Mennyi ideig szedted őket? Szedted az alacsonyabb és a magasabb ösztrogéntartalmút is? Nem lehet, hogy csak nem vártál eleget? Sokan az első hónap után már váltani akarnak, ha valami bajuk van, pedig 3 hónap alatt sokszor az ilyen vérzésproblmák megszűnnek.

2023. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, pattanásos, szőrösödős alkat vagyok. Ez magasabb ösztrogén tartalmú. 11 hónapja nem sikerül megszokni. Már beszéltem erről orvossal, azt mondta, hogy ha nem zavar attól még hat a tabletta. Ezért egy darabig még vártam vele, de az az igazság, hogy zavar.

Neked is ilyen, vagy más probléma volt az előző típussal?

2023. ápr. 15. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!