Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettáról mi...

Fogamzásgátló tablettáról mi a véleményetek/tapasztalatok? Nagyon felborít mindent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, pár hónapja kezdtem el aktív szexuális életet élni a barátommal. Óvszert használunk és mindig próbálunk odafigyelni rá, hogy ne legyen probléma. Előző alkalommal viszont az óvszer félig bennem maradt (de a párom nem is ment el, meg rögtön észre is vettük) Ezt elmondtam anyának, nyilván annyira nem volt boldog. Na nem mintha mi azok lettünk volna, rögtön abba is hagytuk és azon kezdtünk el imádkozni, hogy ne legyen ebből baj. Megyek majd nőgyógyászhoz is. Viszont ez után a dolog után anyám nagyon akarja, hogy szedjek gyógyszert. Én viszont ezt nem szívesen tenném. Nem tudom hogyan hatna rám és tartok is tőle. Sok rosszat is hallottam már róla. Tanácstalan vagyok, nem szeretném még több gyógyszerrel tömni magamat. (Körülbelül 1 éve szedek már egy másik fajta gyógyszert is.)

Ezért is vagyok kíváncsi a ti véleményetekre, hogy mit gondoltok erről a védekezési fajtáról és az esetleges tapasztalataitokról.



ápr. 2. 22:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
7 évig szedtem. Mai fejjel soha bele sem kezdenék. Családi és baráti körben senkinek nem jön össze a gyerek több éve (mind tablettát szedett). Többen nem is menstruálnak rendesen. Káosz tőle az egész ciklusuk. Nekem szerencsére nagy kavarodást nem okozott. De látva a sok ellenpéldát...
ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Összesen kb 6 hónapig szedtem 3 féle tablettát, ha visszamehetnék én sem kezdeném el szedni. A ciklusom azóta is szar, ciszták, polip, endometriózis alakult ki nálam. Előtte semmi bajom nem volt.
ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én 4 fajtát próbáltam. Mindegyiktől hüvelygyulladás, hüvelygomba, bakteriális fertőzés folyamatosan, váltakozva. Állandóan viszkettem, a libidóm meghalt. De lehet, hogy neked nem lesz tőlük bajod, ki kell próbálni. Anyám gond nélkül szedte 30 évig, én meg itt vagyok, aztán egyet se bírok...
ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Parom 16 eves kora korul kezdte el szedni, a dokija irta fel nagyon fajdalmas menstruacios gorcsok miatt. Most 23 es azota mar mas okbol szedi, de jelenleg fennallo problemaja nincs belole. Az hogy a jovobe lesz-e barmi fele negativ hatasa, az jo kerdes.
ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

7 éve szedem pont ilyen célból amit te is írsz. Ezt tartottam a legbiztosabb védekezési módszernek. Nagyon odafigyelve szedem. Nem volt soha mellékhatása hála az égnek. Azonban tartok tőle mi lesz ha abbahagyom. Annyi rossz példát olvasok a neten, úgyhogy kicsit bánom, hogy elkezdtem.

Ha nem muszáj, ne szedd inkább.

ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Először is: az óvszert rosszul használtátok, ha még el sem ment benned a barátod, de mégis benned maradt. Vagy nem jó méretű volt, vagy nem volt teljesen merev a barátod, vagy nem voltál elég nedves - ezek sajnos előidézhetik azt, hogy az óvszert lecsúszik aktus közben, de ha ezek bármelyike fennáll, akkor meg kell állni, ki kell húzni, orvosolni a bajt, másik óvszert feltenni és folytatni. A végén szokott gyakrabban előfordulni, hogy lecsúszik/bennmarad az óvszer, de az is akkor ha rosszul veszik ki (a pénisz tövénél meg kell fogni a teli óvszert és óvatosan kihúzni). Megfelelően használva az óvszer nagyon biztonságos fogamzásgátló + véd a nemi úton terjedő betegségek ellen is, szóval azért én megfontolnám a váltást ha csak ez a kis baleset történt.


Viszont a tabletta sem ördögtől való, többféle fogamzásgátló tabletta van ma már, és nagyon egyéni, ki hogyan reagál egyikre vagy másikra. Én kb. 10 évig szedtem egy hosszabb szünettel, először egy 3 fázisút, aztán egy hosszabb szünet után egy egyfázisút (Lyndinett), akkor pl. azért váltottam, mert a 3 fázisú a szünet után erős fejfájást okozott a tablettamentes napokon, így egy kivizsgálás után a doki javasolta az egyfázisú, modernebb fajtát. Nekem ezen kívül nem volt rá panaszom, viszont - meglepő módon - miután abbahagytam a szedés előtt össze-vissza ciklusom (24-42 napos ciklusaim voltak) szépen megmaradt 27-28 naposnak.


Teherbeesésről nem tudok nyilatkozni, mert utána még 10 évig óvszerrel védekeztem, szóval nem tudom okozott volna-e bármi gondot vagy sem.

ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: mondjuk a kérdésfeltevésből ítélve fiatal vagy még, szóval már csak ezért is maradnék a helyedben az óvszernél.
ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Szedtem, soha többé, sőt, el sem kezdeném.


Fejfájás, migrén (sohasem voltam migrénes), libidó nulla, hüvelyszárazság, gyulladás, fáradékonyság.


Miután letettem, évekre teljesen összeb...ta az addig normális ciklusomat, és az orvosom azt mondta, ha gyereket akarok, vszeg csak hormonos kezelés után eshetNÉK (esetleg) teherbe, de az sem biztos.


Én szerencsére nem akarok gyereket, de belegondolva, hogy van, aki akar, és emiatt esetleg csak évek alatt lehet sajátja...

ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
20 éves koromtól szedtem 8 évig. A gyerek az első gyógyszer mentes hónapban osszejott. A szülés után újra kezdtem és azóta is szedem. Soha semmi problémám nem volt vele. Ismeretségi körben is ez volt q jellemző
ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Sok barátnőm állítja, hogy semmi baja nincs tőle, de valami mellékhatás mindig kiderül. Egyiknek pl állandóan fáj a feje, de tagadja hogy attól lenne.

Másiknál évente 3-4-5 hüvelyi fertőzés van, ami miatt antibiotikumot szed és az alatt ugye nem is véd a fogamzásgátló. Ő is tagadja, hogy amiatt lenne.

Harmadiknak a kapcsolata majdnem ráment a hangulatingadozásaira és a hisztikre, ő volt az egyetlen aki elismerte, hogy köze lehet a gyógyszerhez de ő sem tette le, csak váltott.


Ezreket azért meséltem el, mert egy komoly érv a tabletta mellett a kényelem (neked is, a barátodnak is). De az egészséged (fizikai, mentális) muszáj hogy prioritás legyen. A legtöbb nő nem figyel a teste üzenetére, amikor már évek óta pocsékul van a tablettától, akkor gondolkodik el rajta, hogy abba kéne hagyni.

Azt tanácsolom hogy ha el is kezded, nagyon alaposan olvasd el a betegtájékoztatót és nagyon figyeld magad. Depresszióért, nulla libidóért, plusz 20 kilóért, pattanásokért (+hosszútávú károkat ki tudja?) nem éri meg az a kényelem.

ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!