Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettáról mi...

Fogamzásgátló tablettáról mi a véleményetek/tapasztalatok? Nagyon felborít mindent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, pár hónapja kezdtem el aktív szexuális életet élni a barátommal. Óvszert használunk és mindig próbálunk odafigyelni rá, hogy ne legyen probléma. Előző alkalommal viszont az óvszer félig bennem maradt (de a párom nem is ment el, meg rögtön észre is vettük) Ezt elmondtam anyának, nyilván annyira nem volt boldog. Na nem mintha mi azok lettünk volna, rögtön abba is hagytuk és azon kezdtünk el imádkozni, hogy ne legyen ebből baj. Megyek majd nőgyógyászhoz is. Viszont ez után a dolog után anyám nagyon akarja, hogy szedjek gyógyszert. Én viszont ezt nem szívesen tenném. Nem tudom hogyan hatna rám és tartok is tőle. Sok rosszat is hallottam már róla. Tanácstalan vagyok, nem szeretném még több gyógyszerrel tömni magamat. (Körülbelül 1 éve szedek már egy másik fajta gyógyszert is.)

Ezért is vagyok kíváncsi a ti véleményetekre, hogy mit gondoltok erről a védekezési fajtáról és az esetleges tapasztalataitokról.



ápr. 2. 22:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon meg kell fontolni, mert persze, az a legkényelmesebb, pár naponta beszedsz egy bogyót és kész, de tényleg sok mellékhatással jár, amiből lehet, hogy pár hamar kiderül, és váltasz, de ki tudja, hogy tizenX év múlva mi lesz...én csak a barátnőim panaszkodását hallgattam (és ahogyan a 10-es írta, az én barátnőim többsége sem akarta elfogadni/bevallani, hogy bizony a tabletta volt a ludas) én magam (pont az ő történeteik miatt) soha nem próbáltam, amit egyáltalán nem bánok meg, mert lehet, hogy 1× az ügyeleten kötöttem ki eseményutáni tablettáért, (hiszen a gumi, ha tökéletesen van felhelyezve, akkor is csak 98% védelmet ad) de legalább boldog anya vagyok, és nem kellet éveket szenvednünk a férjemmel, mint néhány tablettára esküdő barátnőmnek.
ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%

"Másiknál évente 3-4-5 hüvelyi fertőzés van, ami miatt antibiotikumot szed és az alatt ugye nem is véd a fogamzásgátló. "


Ez mondjuk úgy 50 évvel ezelőtt volt igaz, q mai gyógyszerek hatását nem csökkenti az antibiotikum.

ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Akkor olvasd el az orális fogamzásgátlók betegtájékoztatóját, antibiotikum mellett kiegészítő, barrier típusú fogamzásgátlást kell alkalmazni. Az antibiotikum hatására az ösztrogénszint csökkenhet, emiatt nem 100% a védelem.

Van olyan ismerősöm aki így esett fogamzásgátló mellett teherbe, nem 50 éve hanem kb 10.

Gyűrű és tapasz esetén nem érvényes ez, mert nem az emésztőrendszerből szívódik fel.

ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

#13: Én mai fogamzásgátlót szedek és csökkenti az antibiotikum a hatását.

Nem kéne hülyeségeket írni mert más el is hiszi.

ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

13, 14!


Ugyan linkeljetek már egyet.

ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit linkeljünk szerinted? Nekem a nőgyógyászom mondta, mikor rákérdeztem antibiotikum szedés előtt. Lehet jobban hiszek neki, mint itt egy kommentelőnek.

Gondolom abba meg senki nem hal bele hogy abban a 2 hétben máshogy is védekezik.

ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%

16


"Az antibiotikumok közül a legtöbbet használt penicillinek, továbbá a doxiciklin az, amely könnyen felfüggesztheti a fogamzásgátlók hatékonyságát. Figyelni kell a fenti hatóanyagokat tartalmazó kombinált készítményekre is.


Léteznek ugyanakkor olyan antibiotikumok is, amelyek nem lépnek kölcsönhatásba a fogamzásgátló készítményekkel, így a fogamzásgátlót szedőknek a penicillinek helyett a korszerű makrolid típusú antibiotikumok (pl. clarithromycin hatóanyag), vagy kefalosporinok (pl. cefaclor és cefprozil) ill. kinolonok (pl. levofloxacin) javasolhatók.


Érdemes az antibiotikum és a fogamzásgátló szedése között 3-4 óra különbséget tartani"


[link]



Ezt pl. De ugyanez van leirva a betegtájékoztatóban is. Penicilint ritkán írnak fel. De amúgy meg továbbra se okoz a fogamzásgátló hüvely fertőzést, amit még amugysem orális antibiotikummal kezelnek alapból, hanem huvelykúppal

ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

Rendben, akkor neked kell hinni meg a webbetegnek. Nem a saját orvosomnak. :)

Kegyetlen ez az oldal basszus.


Egyáltalán minek dolgoznak az orvosok, ha itt az emberek meggyógyítják egymást netes cikkek alapján?

ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%

18!


Keress egy random betegtájékoztatót, azon is rajta van. Az orvosod ha mást mondott, érdemes lecserelni.

ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem minket kell meggyőznöd, ha nem használsz gumit ha antibiotikumot szedsz, az a te bajod.

El kell olvasni a betegtájékoztatót és aszerint eljárni. Én még eddig mindegyikben olvastam hogy kiegészítő fogamzásgátlás kell olyankor.

Plusz: de, igen, a fogamzásgátló okozHAT állandó/visszatérő hüvelyfertőzést. Ennek oka az hogy az ösztrogén és progeszteron szint befolyásolja a hüvely flóráját, emiatt könnyebb összeszedni. Örülj neki ha neked még nem volt, de megint magamat tudom ismételni, olvasd el bármelyik fogamzásgátló betegtájékoztatóját és nézd meg hogy a mellékhatások közt hányadik helyen szerepel.

ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!