Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jöhet hamarabb a megvonásos...

Jöhet hamarabb a megvonásos vérzés fogamzásgátló tabletta szedése mellett?

Figyelt kérdés

Járt már így valaki?


Évek óta szedem a Dienille fogamzásgátlót.


Hétfőn vettem be az utolsó szemet. Ma jelentkezett a megvonásos vérzés.


Eddig mindig csütörtökön jött neg, ha hétfőn vettem be az utolsót.


Megnéztem a betegtájékoztatót, amin ez áll:


"7 napos gyógyszerszünet alatt megvonásos vérzés jelentkezik; rendszerint az utolsó filmtabletta bevételétől számított 2. vagy 3. napon."


Ha hétfőb vettem be az utolsó szemet, akkor mikor kell jelentkeznie?


A szerda, a mai nap nem korai?


Nagyon meg vagyok ijedve.


Felhívtam a helyi patikát, de ahölgy aki felvette, alug tudott magyarul.


Kérlek, segítsetek.


Járt mar így más is?


Előre is nagyon szépen köszönöm.


ápr. 4. 04:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mikor jön meg a szünet alatt, az normálisnak számít. A lényeg, hogy jöjjön meg.

Nekem pl. 5-6. napon jön meg, de volt már hetedik is, sőt, az új kör első napja is (este szedem a gyógyszert). Erre mondta azt nekem a doki, hogy amíg megjön, addig ne aggódjak, akármelyik nap is.

Szóval nyugi. :)

ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a szünet EGYIK napján kezdődjön vérzés. Ez így tök normális. A betegtájékoztató is leírja. Nem értem miért parázol. 😄
ápr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért, merr változott. Erős vérzészavarra szedem. Sajnos más nem használt. Választhattam a hyógyszer, a hirkonos spirál és a műtét között annak idején.

Ráadásul a Covid oltás után volt ilyen, hogy hamarabb megjött, aztán egy olyan vérzés követte, hogy ne is kerültem a kórházba. Szóval rossz emlék.

De azért köszönöm.

Sajnos az óraállítás és az ünnep miatt (vendégeskedés, kirándulás) nem sikerült pontosan bevenni az utolsó héten. Ráadásul nyugtató teát is ittam, mert nem tudok aludni. Állítólag azt sem lehetett volna.

☹️

ápr. 4. 07:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen tea. Bizonyos gyógynövények csökkenthetik a hatását, de a legtöbb ártalmatlan. A pontosságon ne aggódj, egy óra ide vagy oda nem számít, az a lényeg, hogy közel azonos időpontban.

Az biztos, hogy a stresszelés nem segít, szóval nyugi. :)

ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem a kórházban azt mondták, hogy soha semmilyen nyugtató. Sem vényköteles, sem tea, etyik sem, mert a szerotoninra hatnak, aki egy hormon, és borítja az összeset, rs vérzés lehetséges. Mivel az nekem súlyos szokott lenni,kerüljem. Eddig így is volt, de már hetek óta szinte semmit sem aludtam.

Csak keresem az okát, hogy mi okozta, mert nagyon meg vagyok ijedve.

ápr. 4. 07:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a tested nem óramű. Még a gyógyszerrel sem az, és ha ilyen súlyos zavaraid voltak előtte, akkor pláne nem az.

Mi a működési elve a gyógyszernek? Leállítja a természetes ciklust. Mikor nem szeded, a szünetben "csinál" egy menzeszhez hasonló vérzést, hogy tisztuljon a szervezeted.

Megjött a szünetben a vérzésed? Igen. Tehát úgy működik, ahogy kell. :)

Kár azon ijedezni, hogy egy nappal előbb, millió oka lehet, jó néhányat fel is soroltál. Lehet a nemalvás, lehet a tea, lehet egyszerűen a szokásos napirend megváltozása az ünnepek miatt. De amíg a szünetben jön meg, a következő levéllel pedig elmúlik egy-két nap alatt, addig minden rendben működik.

ápr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért ijedtem meg, mert az orvos a gyógyszerváltást emlegette. Nem szeretném, mert ezt is nehezen szoktam meg. Az első hónapban rengeteg mellékhatás volt. Szinte végig sírtam és végig táppénzeltem azt a hónapot. Aztán beállt, és a Covid oltásokat leszámítva normális volt. Szinte percre pontos.

Ezt most nem tehetem meg.

ápr. 4. 09:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. Ha a szedés alatt jön meg, akkor indokolt a váltás
ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!