Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éve tartó nőgyógyászati,...

20 éve tartó nőgyógyászati, hormonális betegség,14-25 napos ciklusokkal,erős, akár 10 napig tartó menstruációs vérzéssel mitől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éve fennálló megoldhatatlannak tűnő problémával fordulok hozzátok. Rengeteg nőgyógyásznál, endokrinologusnál voltam és senki nem tudott segíteni, ezért akinek van tapasztalata, gyógyulása ebben a témában, azoktól kérném, hogy írják meg, hogy és mitől gyógyultak meg, mi volt a probléma oka!


A történet eleje az, hogy édesanyámnak komoly pajzsmirigy betegsége volt, mikor velem terhes volt, születésem után kivették a pajzsmirigyét.

12 éves koromtól menstruálok és 14-24 napos ciklusaim voltak mindig akár 10-14 napig tartó extrém erős vérzésekkel!

Igen, volt hogy egész hónapban véreztem és 10percig bírta kb egy betét. Emellett gyulladt aknékkal volt tele a hátam és az arcom, valamint extrémen szőrösödtem.

16 éves koromban fogamzásgátlót írtak fel, sokat voltam kórházban a vérzés miatt, súlyos mennyiségű vért vesztettem mindig. Ezután 13 évig szedtem a fogamzasgátlót, 3 év szedés után csökkent a (megvonásos) vérzés és beállt 28 napra a mesterséges ciklus.

Viszont 29 évesen nem akartam már szedni a gyógyszert, mert gyereket szerettem volna a jövőben, ezért leraktam és kivizsgálásokra jártam az elmúlt 4 évben magánorvosokhoz és magán laborokba.

Inzulinrezisztenciát, Hashimotot, endometriózist, adenomiózist, ösztrogéndominanciát diagnosztizáltak 4 éve és az akne is visszatért. Rengeteg vitamint, táplálék kiegészítőt javasoltak a nőgyógyászok, endokrinológusok, de volt, amitől rosszabbul lettem,mint voltam (pl.progeszteron krém). Merckformint is szedtem az IR miatt, de fél év után abbahagytam, mert szédültem és hánytam folyamatosan tőle. Glutén tej hús és tojás mentesen táplálkozom 4 éve dietetikus javaslatára , illetve több tisztító kúrát(léböjt, nyers vegán) végeztem ezidő alatt.


Az elmúlt 1 évben is voltam több orvosnál és az adenomiozis eltűnt az UH-ok alapján, holott elvileg gyógyíthatatlan, viszont a ciklusaim még mindig rendszertelenek, 20-25 naposak, erős, 10 napos vérzésekkel.

Minden laborom jó, kivéve Atg magas(4x-ese a határértéknek) , illetve cukrom alacsony(éhomi 4,5, 120perces 3), inzulinom viszont magas.


Kérdés tehát, hogy ki volt hasonló cipőben és mi használt, mitől volt, mert már nem bírom elviselni a szüntelen vérzést és az emiatti állandó szorongást.


Válaszokat előre is köszönöm!



ápr. 4. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Hormontornát vagy hormonjógát esetleg próbáltad már? Nekem Hashimotora azt tanácsolták, endometrózissal sajnos nem tudom, szabad-e, azt meg kell kérdezni előtte az oktatótól.


3-6 hónapig, heti 2-3 alkalommal kell csinálni, helyreállítja a hormonális egyensúlyt, így a ciklust is. Csak sajnos idő, kitartás és türelem kell hozzá.

ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem a tojás nagyon fontos táplálék, ne vond meg magadtól! Gondolom, a sok vérzés miatt vashiányos is vagy. Egyébként sajnos nem tudom, hogy mi lehet a megoldás, amíg nincs gyermeked és szeretnél. Később ha nem javul a helyzet, komplett méh eltávolítás is szóba jöhetne, bár tudom, hogy ez elég rosszul hangzik

..

ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Minden tiszteletem a vegetáriánusoké, és vegánoké, de sajnos nem mindenkinek egészséges ez a fajta étrend. Szerintem neked sem, mert nem segített a ciklusodod, hormonháztartásodon.


Nézd csak, mennyi mindent vonsz meg ezzel magadtól:

[link]

ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Milyen gyógyszert és vitaminokat szedsz jelenleg? A Hashimotora és az IR-re.


Szedsz szelént a pajzsmirigyre? Szedsz D vitamint, szerves folátot, vasat? Szedsz B12-t a húsmentes étkezés miatt?

ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Aviva tornát még nem próbáltad? Pont a hormonális egyensúlyra váló.
ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló problémám volt és évekig jártam az orvosokat. Végül sikerült megoldást találni a problémára (sokadik fogamzásgátló módszerrel), de ha nem működött volna, akkor az endometrium ablációt javasolta az orvos. Viszont ez utóbbi csak akkor lehetséges, ha nem szeretnél már gyereket
ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Remélem szeded a pajzsmirigy gyógyszert!

A progeszteron krém gondolom jól bezarvarta a hormonjaid, ha nem követed az ovulációt és nem utána kened csak.

Szedsz jód tartalmú vitamint? Nem szabad, mert rontja a hashimotot,valamint alacsony hamis TSH eredményt ad és rejtve marad így az alulműködés.

IR-t kezelik?

Diétáknak nincs értelme, cukormentesen és tápanyagdúsan érdemes enni.

ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es:

Nem szedek gyógyszert, mert endokrinológus szerint nem kell, mert csak az Atg magas, Tsh 1, t3,t4 és atpo is normál tartományban van.

IR-re szedtem Merckformint fél évig, de borzasztó rosszul voltam tőle, szédültem, hánytam, így abbahagytam.

Jódot nem eszek Hashimoto miatt 4 éve és azt tartalmazó vitamint, sót sem.


Magas Atg-re milyen gyógyszer kellene? Amúgy göbös a pajzsmirigyem UH alapján.


6os:

Milyen fog.gátló módszer segített?

Nekem a Yadine, de 33 éves leszek, nincs gyerekem még, nem akarok újra azt szedni :(


5ös: Avivát nem lehet endometriozis esetén csinálni úgy tudom.


4es:

Gyógyszert nem szedtem Pajzsmirigyre, mert csak az Atg magas, orvos szerint erre nem kell szedni. Merckformint pedig nem bírtam sajnos IR-re.


Vitaminból szedtem mindent, szerves szelén, cink szulfát, Puffer C, Mg, Metilfolát, B12, barátcserje, progikrém,Indol3C, stb stb.

Egyiktől sem lett jobb, 2 évig szedtem mindet.


1es: Hormonjogát probáltam, egész hónapban véreztem tőle😅

ápr. 7. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:

#7


Így màr értem! Akkor az IR-t diétával, alvással és mozgassal (séta és lassú súlyzós edzés) meg tudod majd fogni, illetve remélhetőleg a hashimotóból nem fog kilakulni alulműködés és elkerülheted a gyógyszert (persze a gyógyszerben nincs semmi rossz, csak az a lényeg, hogy jól legyél). Jobbulást kívánok és remélem megoldódik a panaszod!

ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ir diétát is csinálom 4 éve, mozgok is sokat, napi 8 órát alszom, szóval valami nincs rendben, mert valamiért mégis összevissza vana ciklusom és a vérzésem. Még egy endokrinológussal megnézetem, hátha a 100.tud valami hasznosat is mondani 😅.

Köszönöm a válaszod :)

ápr. 7. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!