Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éve tartó nőgyógyászati,...

20 éve tartó nőgyógyászati, hormonális betegség,14-25 napos ciklusokkal,erős, akár 10 napig tartó menstruációs vérzéssel mitől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éve fennálló megoldhatatlannak tűnő problémával fordulok hozzátok. Rengeteg nőgyógyásznál, endokrinologusnál voltam és senki nem tudott segíteni, ezért akinek van tapasztalata, gyógyulása ebben a témában, azoktól kérném, hogy írják meg, hogy és mitől gyógyultak meg, mi volt a probléma oka!


A történet eleje az, hogy édesanyámnak komoly pajzsmirigy betegsége volt, mikor velem terhes volt, születésem után kivették a pajzsmirigyét.

12 éves koromtól menstruálok és 14-24 napos ciklusaim voltak mindig akár 10-14 napig tartó extrém erős vérzésekkel!

Igen, volt hogy egész hónapban véreztem és 10percig bírta kb egy betét. Emellett gyulladt aknékkal volt tele a hátam és az arcom, valamint extrémen szőrösödtem.

16 éves koromban fogamzásgátlót írtak fel, sokat voltam kórházban a vérzés miatt, súlyos mennyiségű vért vesztettem mindig. Ezután 13 évig szedtem a fogamzasgátlót, 3 év szedés után csökkent a (megvonásos) vérzés és beállt 28 napra a mesterséges ciklus.

Viszont 29 évesen nem akartam már szedni a gyógyszert, mert gyereket szerettem volna a jövőben, ezért leraktam és kivizsgálásokra jártam az elmúlt 4 évben magánorvosokhoz és magán laborokba.

Inzulinrezisztenciát, Hashimotot, endometriózist, adenomiózist, ösztrogéndominanciát diagnosztizáltak 4 éve és az akne is visszatért. Rengeteg vitamint, táplálék kiegészítőt javasoltak a nőgyógyászok, endokrinológusok, de volt, amitől rosszabbul lettem,mint voltam (pl.progeszteron krém). Merckformint is szedtem az IR miatt, de fél év után abbahagytam, mert szédültem és hánytam folyamatosan tőle. Glutén tej hús és tojás mentesen táplálkozom 4 éve dietetikus javaslatára , illetve több tisztító kúrát(léböjt, nyers vegán) végeztem ezidő alatt.


Az elmúlt 1 évben is voltam több orvosnál és az adenomiozis eltűnt az UH-ok alapján, holott elvileg gyógyíthatatlan, viszont a ciklusaim még mindig rendszertelenek, 20-25 naposak, erős, 10 napos vérzésekkel.

Minden laborom jó, kivéve Atg magas(4x-ese a határértéknek) , illetve cukrom alacsony(éhomi 4,5, 120perces 3), inzulinom viszont magas.


Kérdés tehát, hogy ki volt hasonló cipőben és mi használt, mitől volt, mert már nem bírom elviselni a szüntelen vérzést és az emiatti állandó szorongást.


Válaszokat előre is köszönöm!



ápr. 4. 18:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Tudok egy jót ajánlani, irj privit :) neki köszönhetem, hogy rendben van az életem.
ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Cicoo007 válasza:
100%

Kedves kérdező!


Őszinte leszek,ha ennyi mindent kipróbáltál és nem segített,én csinálnám azt az Aviva tornát... azért sok esetben lehet csinálni endio mellett is ,és az a helyzet neked már rontani tuti nem fog.

Az egyik legjobb ciklus szabályozó.

Én tuti megcsinálnám ezen a ponton...

Illetve amit ajánlanèk még neked ,minden alternatív terápia.

Mert ha fizikálisan nem segített semmi akkor bizony itt sokkal mélyebben borultak a dologok.

Biorezonancia ,reiki,kineziológia , pszichológia ,terápiák, jóga pl.

És emelett Baráth cserje kivonat és mèhpempő. Ciklus szabályozók .

máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi 12-es!


Természetgyógyász tanfolyamot elvégeztem 3 éve, meditációkat tartottam évekig és természetesen jártam mindig családállításra, kineziologushoz, családállításra, szellemgyógyászhoz, pszichologushoz, jógára stb. Az elmúlt 14 évben. Mint láthatjuk sikertelenül .

máj. 6. 20:37
 14/14 anonim ***** válasza:

Aviva tornát szerintem is érdemes megpróbálnod. Orvossal konzultálnod szükséges előtte az endometrózis miatt, ezt kérni fogja az Aviva oktató is, nem minden endometrózis fázisban szabad ugyanis Avivázni.


Tehát előbb orvos, majd ha ő zöld utat adott, akkor kérdezd magát az Aviva oktatót, hogy mikor tanuld meg a tornát, mármint a ciklusodban mikor.

Vérzés alatt nem szabad a tanfolyamot elvégezni, sem tornázni, ne azokra a napokra időzítsd majd a tanfolyamot, és a gyakorlást. De kérdezz meg olyan oktatót, aki már minimum 3-5 éve oktat, és van bőven tapasztalata, ő is el fogja mondani, mikre figyelj.


A tanfolyam amúgy 4 óra. Utána a torna maga fél óra, heti 2-3 alkalommal (illetve fél órát utána nyugalomban kell feküdni).


Én Szabó Kittit ajánlom, 7 éve oktat, nagyon profi, és nagyon kedves. Változásműhely a honlap neve. Online van a részletes oktatás, a tanfolyam, majd a gyakorló órák is.

máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!