Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez így okés?...

Szerintetek ez így okés? Menstruáció eltolása.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

El szerettem volna tolni a menstruációmat egy héttel, így nem tartottam szünetet a két levél között, hanem ahogy elfogyott az egyik, elkezdtem tovább szedni a másikat. Vasárnap veszem be a második hét utolsó tablettáját. Szerintetek, ha jövő héten már nem szedem tovább, meg fog jönni a menstruációm? És ha utána szedném be a maradék egy hétnyi tabit ebből a levélből, az úgy okés lenne? Vagy mindenképp be kell szednem a harmadik heti tablettát is?

Összegezve:Beszedtem 5 hétnyi tablettát, ezáltal ugye eltoltam a menstruációt. Most kihagynék egy hetet, és úgy folytatnám tovább a szedést. Egy hét múlva találkozom a párommal, és nagyon nem szeretnék a mensimmel bajlódni. 😕



#menstruáció #fogamzásgátló #szünet #Tabletta tovább szedése
ápr. 6. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem írtad, mit szedsz. Remélhetőleg nem két- vagy három faktoros a tablettád, mert akkor gubanc van. (ha azonos szinű mind a 21 tabletta, akkor semmi gond)

Az egy hét kihagyás után simán folytatsd a szedést. Ha csak 2 hetet szeded a kovetkezo ciklusban, akkor a kihagyaskor megint meg fog jonni a menstruáció. Nem baj, ha ezt csinálod, de a szünet soha ne legyen hosszabb, mint 7 nap, különben bizonytalan lesz a védekezés. És, ne csináld túl gyakran, mert az viszont hosszútávon tönkreteszi a hormonháztartást. De hébehóba, egy-egy nyaralás stb., simán belefér a menstruáció eltolása-előrehozása pár nappal (élsportolóknál is teljesen megszokott, hogy pl. az olimpia vagy nagyobb versenyek esetén nem a tamponnal bajlódnak, hanem az aranyérmet próbálják megkapni)


DE:

ne csinálj 2 hét szedés - 1 hét szünet - 2 hét szedés - 1 hét szünet ciklusokat. Jobb, ha van egy extra hónap tablettád, és azzal "játszol" amikor kitolni akarod a periódust. Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy elmegyek a nődokihoz, és elsírom, hogy a kutyám megrágta/hétvégén kiruccantunk es elvesztettem stb., és a nődoki felírja még egyszer (vagy a házidoki, attól függ). Így mindig van legalább 21 nap extra tablettám. Évente egyszer el lehet játszani, és akkor könnyebb az ilyen jellegű eltolás, sőt, működik, ha akár csak 1-2 nap tologatásra kell (pl. pénteken esküvő, és csak vasárnap jövök haza, akkor elég 2 napot eltolni), és mindig megvan a legalább 21 napos szedés periódusa.


Ha viszont 2 vagy 3 faktoros a tablettád (nem azonos szinűek a tabletták), akkor használjatok plusz védekezést is, mert nem hatékony az ilyen jellegű eltolás.

ápr. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azonos színűek a tabletták. Most csinálok ilyet először és picit tudatlan vagyok még ehhez :) De köszi a segítséget. Akkor nem lesz gond☺️
ápr. 6. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
LEHET gond. Előfordulhat, hogy végigpecsételed a ciklust.
ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!