Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo abba hagyasa...

Fogamzasgatlo abba hagyasa utan tunetek??

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

1.5 hete kellett volna elkezdnem a tabit de abba hagytam.

Azota nagyon sokat faj a hasam a koldok alatt.... es erzekenyebb a cicim.

Ez normalis??

Nagyon parazok rajta :/

(Hivtam a dokit de szabin van)



ápr. 14. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia, igen, normális, ne aggódj.


A tested "újra tanulja" az ovulációt és a menstruációt, az agyalapi mirigy újra működésbe lép. (A gyógyszer ezt állította eddig le, az agyalapi mirigy hormontermelését.)


Csak akkor szükséges orvoshoz menni, ha 3 hónap alatt nem áll be a menstruációd, vagy elviselhetetlen fájdalmat érzel, vagy ömlő vérzést.


Minden más ilyenkor normális pár hónapig: pattanások, hajhullás, fogyás vagy hízás,libidó változás, mellfeszülés, kisebb görcsök az ovuláció vagy menstruáció idején.


Szedj esetleg vitaminokat, csinálj egy 3 hónapos kúrát, mert az ásványianyag raktárt ilyenkor érdemes feltölteni. D vitamin, cink, szelén magnézium, omega3.


Magas intenzitású edzés nem javasolt a fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónappal (pl. HIIT), de közepes és alacsony intenzitásút sportolj nyugodtan.

ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Szóval ez egy második pubertás, hormonálisan, ami meg tudja viselni az embert, egyének változó. Kitartást, maximum 3-6 hónap, és lezajlik, helyreáll a hormonháztartásod.
ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ilyenkor minden normális. Szegény szervezeted próbál észhez térni. Adj neki időt.
ápr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azota is tart sajnos hogy faj a hasam lent... :( azt hittem mar elfog mulni..

Faj a hasam alja, a cicim...

Remelem nemsokara elmulik :(

ápr. 15. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Éves nőgyógyászati vizsgálaton és rákszűrésen mikor voltál utoljára? Ha több, mint egy éve, akkor menj el most, rád néznek, biztos ami biztos.


Sajnos hónapokig is eltarthat, mire helyreáll a tested, pláne, ha évekig, évtizedig szedted a tablettát. Van, aki szinte semmilyen mellékhatást nem tapasztal, de van, akit sajnos megvisel, miután "lejött" a tablettáról. Nem viccből írtam az agyalapi mirigyet, az szabályozza a teljes folyamatot, olvass utána a hormontengelynek, a hormonháztartás működésének, komoly kihívás a testednek most. Újraindul a rendszer, ezt orvos mondta nekem, plusz termékenységi tanácsadó, és ők értenek hozzá, én csak ismétlem őket.


De, ha elviselhetetlen a fájdalom, felkelni sem tudsz, vagy mondjuk hetekig folyamatos a fájdalom, és fájdalomcsillapítón kell élned, irány az orvos, nehogy komoly gond legyen (pl. endometriózis).


Tudom, hogy nagyon rossz, nekem is borzasztó volt, miután abbahagytam, tesómnak is, kolléganőmnek is. Neten van rengeteg cikk, YouTube videós beszámoló, sokan szenvednek, miután leteszik a tablettát. Nem vagy egyedül! Nem véletlenül fogadja meg sok nő, hogy soha többet tabletta!


Addig tudom, nem egyszerű, de élj minél egészségesebben, sport, mellette elegendő pihenés, elegendő alvás, megfelelő étkezés, elegendő folyadékfogyasztás, vitaminok. Újra magához kell térnie a szervezetednek.


Cserháti-Herold Janka így ír a jelenségről, hasznos cikk:


[link]

ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendszeresen jarok mert volt nogyogyaszati mutetem es majusba kell ujra mennem.

Nem elviselhetetlen hala isten a fajdalom csak zavar es nagyon nagyon megijedtem...

A kislanyom elott 6 evig szedtem es semmi gond nem volt mikor abba hagytam most 2 ev utan pedig ennyire megvisel ijeszto...


Spiralt van itt olyan aki rakatott?

Egyebkent koszonom a valaszt🩷

ápr. 15. 21:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Az etvagyam is megnott egyebkent szoval probalok odafigyelni nehogy felszaladjon par kilo:/
ápr. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!