Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után mikortól kezdtetek...

Szülés után mikortól kezdtetek el edzeni? Mikor lett minden rendben?

Figyelt kérdés

Ugye azt mondják szülés után 6 hét az ilyen gyógyulós idő. De ha baba mellett lesz lehetőségem,időm,energiám kb 15-30 percet edzeni akkor bármilyen nehézségű dolgot csinálhatok amit bírok fizikailag? Most terhesen sajnos semmit nem bírok már, mert még a lépcsőzésnél a hasizmom fáj 2 oldalt. Meg fáj leülni vagy felállni is. Szoval csak a sétálás marad de akkor meg néha nagyon nyom lent a kicsi és hirtelen alig birom emelni a lábam.



Igazából remélem nem császároznak attól sokkal jobban félek mert az utána a gyógyulási idő nehezebb a picivel. De ha esetleg arra kerül sor akkor is utána a heg miatt sok a gyógyulási idő ki tujda mikor leszek képes arra mit előtte.



Csak azért mert nekem régebben volt egy laparoszkópiás műtétem és az is 1 hónap után volt jobb addig nehéz volt minden, es még utána is vagy 2 honapig alig tudtam nehezet emelni. És az kb semmi a szüléshez vagy császározáshoz képest.



ápr. 16. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ez alkattól és embertől is függ. Én az első babám születése után azt hittem sose leszek képes rendesen mozogni, még lélegezni is fájt. A harmadik után simán emeltem, tettem-vettem. Sokat változott a hozzáállasom.
ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Császár után 4 héttel (ikreim születtek, de én sportoló vagyok és a 9. héten hagytam abba).

Nyugodt babák voltak én meg majd kicsattantam az energiától. Előre nem hittem volna hogy minden ilyen jól alakul.

ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Laparoszkópiás műtét után hetekig fájt minden.


Császár után három nappal simán jöttem-mentem, pár nappal később nem fájt a sebem, pedig a gyerek rugdosta szoptatás közben. Szülés után hatalmas mennyiségű hormon szabadul fel, ami miatt nem érzed a fájdalmat. Illetve nincs is időd ezzel foglalkozni, hiszen ott a babád, aki folyamatos figyelmet igényel.

Én három hónapot vártam.


Nem császáros ismerősöm a gátseb miatt sokáig pl. nem tudott ülni, nekem ezzel ugye nem volt bajom, szóval mindkét útnak van előnye és hátránya is.

ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!