Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lányok is hasznàlhat...

Szűz lányok is hasznàlhatnak tampont?

Figyelt kérdés
Szóval, ami érdekel, hogy a szűz lányok is fel tudják-e helyezni a tampont, ill. nem fáj? Kiszeretném próbálni, bár anyum azt mondta hogy úgyhogy szűz vagyok, nembiztos hogy menne. Meg ő nem szereti a támpont, azt mondja nem bírta sehogysem felrakni, mindig kifolyt vagy zavrta. És akik most próbálják elöször, azok minivel kezdjenek? Normállal semmiképp sem? Otársaim normált használnak ( szüzek közül is ) de persze lehet h elsőre ők is minivel. A másik, ha ugye meg van, akkor folyton jön a vér. Így hogy kell felrakni a tampont ? Folyik a vér és közbe ott dugdosgatni kell a tampont? xD előre is köszi
2010. okt. 27. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minit vagy Light Days-t használj
2010. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én szűz vagyok és feltudom.:D Nem,nem fáj.Én minivel kezdtem de mostmár normált használok.
2010. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A vér nem folyik folyamatosan.. Feltudod tenni, olvasd el a papírt amit adnak hozzá, minit vegyél!

Nem fáj ha jól csinálod.. 1-2 alkalom lehe, hgy kell mire belejössz..



Egy szűz lány, aki tampont használ :)

2010. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha bemegy, nyugodtan használhatod. Nem mindenki tudja felrakni, aki szűz, én se tudtam addig. Szerintem minivel kezdj, van ilyen "selyem" bevonatos, ami jól csúszik. :) Közvetlen előtte mosakodj meg, akkor talán nem fogsz úszni a vérben, de amúgy igen, folyik és közben dugdosgatod :D

Majd megmosod utána is a kezed. :)

2010. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De, a vér folyamatosan szivárog, viszont ne úgy képzeld el, hogy folyik, mintha pisilnél. Amúgy igen, dugdosni kell. Minit vegyél és mindenképpen olvasd el a használati utasítást, le is van rajzolva, hogy kell. Ha nem megy, fogj egy tükröt, és nézd meg, hova kell rakni.

Ha nyom, nem jó helyen van, fejjebb kell tolni.

2010. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért az a vér nem úgy folyik, mint a csapból a víz. A tampont kb 2 másodperc felrakni, lehet, hogy picit olyan lesz a kezed, de nem fog a könyöködön csurogni :)

Én a tampon mellett mindig használok vékonyka tisztasági betétet, így nem olyan gond, ha kicsit kifolyik, olyankor úgyis gyakrabban jársz vécére, ha látod, hogy 1-2 csepp van a tisztaságin, akkor tudod, hogy cserélni kell a tampont.

2010. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ob-nek van applikátoros tamponja, ez a leghigiénikusabb és ezt a legkönnyebb feltenni. Én is ezt szoktam a lányoknak ajánlani a suliban. Egyrészt nem kell a tamponhoz érni, ami a tisztaság szempontjából fontos, másrészt az a tok, amiben van, nagyon könnyen csúszik, ezért könnyen felhelyezhető.

Mindenképpen mosakodj előtte, vagy töröld át a puncid nedves törlőkendővel és csak tiszta kézzel nyúlj magadhoz. Ez az isiben nem is olyan könnyű.

Jó, ha van nálad kézfertőtlenítő kendő.


Mindemellett nem ajánlott a folyamatos tamponhasználat, mert hajlamosít bizonyos fertőzésekre és egyéb más dologra is. Hiába írják, hogy a betétben "tocsogunk a vérben", a tamponban is "tocsogunk", csak nem érezzük. (a véres tamponban előszeretettel szaporodnak a kórokozók).

2010. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor minit vegyek? Itthon most ob pró comfort van ( silk touch vagy micsoda xD ) normál, azt nem próbálhatom ki ? Mert hát én magamnak nem szeretném megvenni ( nem is járok boltba ) anyum meg nem azt hogy nem engedi, csak azt mondja szerinte nem tudnám felrakni. Meg ez olyan ciki xD mármint tudom hogy nem kéne az legyen, de .. Na mindegy :)
2010. okt. 27. 16:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vetess anyával applikátoros mini ob-t. Dm-ben lehet kapni. Drágább, de első használatkor szerintem ez a legjobb.
2010. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül esetleg feltenni, akkor anya elhasználja.
2010. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!