Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 18 évesen elkezdek fogamzás...

Ha 18 évesen elkezdek fogamzásgátlót szedni, mennyire valószínű hogy trombózisom lesz?(a családban nem volt senkinek)

Figyelt kérdés

ápr. 17. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Semennyi! Nulla esely.
ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Előtte csinálnak egy vérvételt, ha nincs rá hajlamod, akkor szerintem ugyanannyi, mintha nem szednéd.

(Én is ennyi idősen kezdtem, több, mint 10 évig szedtem, semmi, de semmi bajom nem lett tőle, még csak meg sem híztam.)

ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez mar nem 60-as evek, ahol nagyon karos volt. Mara mar semmi eselyed erre, hiaba hisztiznek es pontoznak le a hivatasos rettegok. ;-)
ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Le van írva a tájékoztatóban. Kombinált tabletta mellett 10 ezer nőből kb 8-12 kap trombózist.
ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Lehet nézetni előtte trombózis panelt, de még ha van is egy-két mutációd (Leiden és protrombin a leggyakoribb), akkor sem emeli annyira a hajlamot, hogy ne szedhetnéd, az egy más kérdés, hogy _garanciát_ senki nem tud vállalni, de igen kicsi az esélye. Ha volt az egyenesági rokonoknál fiatalkori, indikáció nélküli trombózis, akkor szoktak tovább vizsgálódni, náluk van-e mutáció pl. Illetve ha más, vérrögképződés esélyét növelő faktorok is bejönnek/vannak, akkor ezt felül lehet bírálni. Pl. dohányzás, ülőmunka, mozgásszegény életmód külön-külön is emeli a vérrögképződés esélyét, vagy pl. műtét vagy baleset miatti tartós fekvés (de pl. ilyenkor rutinból adnak vérhigítót).
ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sztyuf válasza:
Ha teheted, inkább ne használj! Nem a trombózis miatt, hanem mert annyira megváltoztatja a hormonjaidat, hogy tabletta szedés alatt más pasikra fogsz bukni. És ha összejössz egy olyannal, aki tabi alatt bejött, majd abbahagyod mert komolyak a tervek, akkor hirtelen, pár nap leforgása alatt azt fogod érezni, hogy az illetőt már nem is kívánod. Pár kapcsolatom már ráment erre. Javaslom, inkább válassz más alternatívát.
ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!