Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azok a nők akik sosem járnak...

Azok a nők akik sosem járnak nőgyógyászhoz, hogy derül ki ha valami gondjuk van?

Figyelt kérdés

Pl ciszta, mióma, korai rák esetleg.


Mikor derülhet fény rá ha sosem járnak szűrésre?



ápr. 18. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

9

Én rettegek a fogorvostól (=fájdalomtól), így én sem járok, csak ha már nagyon fáj... Tudom, hogy nem helyes, de ez van. Mentségemre szolgáljon, hogy az elmúlt 30 évben két ilyen vészhelyzet volt csak szerencsére. Két hátsó fog elvesztése meg nem olyan vészes.

ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
39%

Sehogy, illetve későn.


Gondolom ha panasza van, akkor elmegy és gyakran akkor már késő. 😔😔😔😔

ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

Svájcban élek, bőven elég 3-4 évente járni ÉS panasz esetén, nem kell minden évben ott vekeregni a nőgyógyásznál.


Plusz manuális vizsgálat is csak akkor van, amikor szükséges, indokolatlanul nem nyúlnak fel. Ott a kacsa, látják az elváltozást.

ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13: Érdekes milyen különbségek vannak ilyen dolgokban.


Miért kell amúgy lepontozni pl a 12-es válaszolót? Semmi rosszat nem írt.

Én érzékelem ezen az oldalon, hogy sokan a szűrővizsgálatok ellen vannak, de attól mert leírja valaki, hogy sokszor késő mire kiderül a gond, ne ő legyen már a hibás.

ápr. 18. 17:54
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Senki nincs a szűrővizsgálatok ellen. A szűrővizsgálati rendszer Magyarországon más, mint nyugaton, mint sok más is. Vegyük pl a terhesseget. Magyarországon ha terhes vagy, akkor kb betegkent kezel az egészségügy és te is annak tekintet magad. Nőgyógyászhoz mész terhesseg megállapításra, ahhoz jársz vizsgálatokra. Ilyen szűrés, olyan vizsgálat, uh, kontroll, védőnő, akármi. Hollandiában meg a szulesznohoz mész, az végzi el a valóban szükséges vizsgálatokat. Van, aki egész életében nem lat nőgyógyászt, mert nincs rá indikáció. De pl gyerekorvossal se fog alapvetően egy gyerek találkozni, mert a család haziorvosa fogja kezelni. Ha valami különleges probléma merül fel, akkor küldi a háziorvos a gyermekgyógyászhoz.

Mehnyakrakszurest itt pl a háziorvos asszisztense végez, SŐT, online lehet saját tesztet rendelni, amivel te magad veheted le a kenetet.

ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15: Nem azokra írtam a kommentet, akik leírták külföldön hogy megy a dolog. Mert ez érdekes. :)

Hanem sokszor látom kérdések alatt, hogy valaki megkérdezi mi várható az első nőgyógyászati vizsgálat alatt mert sosem volt még, aztán egy valaki elkezdi lebeszélni róla. Hogy nem kell járni ha nem akar, felesleges, megalázó stb. Ne egy idegen beszéljen már le fiatal lányokat, akik hajlandóak lennének elmenni szűrésre.


Azon meglepődtem, hogy nálatok a rákszűrést a háziorvos asszisztense végzi. Meg hogy van saját teszt. Azta :D Nem hallottam még ilyenekről. Igen, mennyivel jobb lenne itthon levenni a mintát. :) Én sem bánnám!

ápr. 18. 18:38
 17/17 anonim ***** válasza:
14%

16: "Hanem sokszor látom kérdések alatt, hogy valaki megkérdezi mi várható az első nőgyógyászati vizsgálat alatt mert sosem volt még, aztán egy valaki elkezdi lebeszélni róla. Hogy nem kell járni ha nem akar, felesleges, megalázó stb. Ne egy idegen beszéljen már le fiatal lányokat, akik hajlandóak lennének elmenni szűrésre."


Eleve elszomorító, ha valaki ezt nem tudja édesanyjától megkérdezni, hanem random idegenektől kell neki az interneten.

ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!