Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetne elérni, hogy...

Hogyan lehetne elérni, hogy ne rettegjek a nőgyógyászati szűrővizsgálattól minden alkalommal?

Figyelt kérdés

7 éve minden évben járok rákszűrésre. Tavaly év elején kiderült, hogy miómám van, ezért már fél évente vissza kell járnom ultrahangra. Most telt le a fél év, illetve esedékes a rákszűrés is. A héten megyek orvoshoz, de ma már annyira stresszelek ezen, hogy reggel hasmenésem volt.

Normális az orvosom, nem volt semmi gond nála eddig sem, illetve mindig tudatosítom magamban, hogy max 10 perc a vizsgálat. Tudom mindenki kibírja, de mégis stresszelek. Tartok attól is, hogy esetleg rossz lesz az eredményem.


Hogy lehet leküzdeni a félelmet? Mert nem normális, hogy félévente ilyen állapotban vagyok. Mi lenne egy nagyobb műtét előtt?

Az nem opció, hogy nem járok szűrésre, mert nem 5 múlva szeretném megtudni, hogy akkora a mióma, hogy ki kell venni a méhem.


Ne nézzetek hülyének kérlek!



ápr. 16. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Csak ezzel kapcsolatban van ilyen problémád? A pánikot kíváncsisággal lehet leküzdeni. Pl. számold meg a doki ősz hajszálait vagy keress mást, amire kíváncsian tudsz figyelni a vizsgálat előtt-alatt. Gyűjts össze előre kérdéseket, amit majd felteszel az orvosnak.
ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos minden orvossal ilyen problémám van. Nagyon félek minden vizsgálattól, de ugye ez indokolt ahova kötelezően járnom kell.


Köszi a tippeket! :) Bár inkább kérdezni sem szoktam semmit, csak szabaduljak minél hamarabb.

ápr. 16. 08:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ritka az, hogy valaki _egyáltalán_ nem izgul egy bármilyen vizsgálat előtt.


Te már tudod mi vár rád, mármint konkrétan a vizsgálat alatt mi történik, ismered az orvost, ezeket ki lehet pipálni. Nyilván az eredmény, vagy hogy minden OK legyen más tészta, de egyrészt lehet arra gondolni, hogy pár perc és megtudod, minden OK-e, javult-e, romlott-e stb.


A stresszlevezetés nagyon egyéni, nálam pl. pont az válik be minden ilyen doki paránál, hogy dumálok az orvossal, kérdezgetem mi fog történni, mit lát, mit vizsgál stb., vagy szimplán csak jelzem, hogy be vagyok tojva a vizsgálattól, az eredménytől stb. Igazán bunkó reakciót erre még nem kaptam, általában normálisan válaszolnak, veszik a lapot, próbálnak megnyugtatni, még ha nem is mindegyik egy kommunikációbajnok.


Magától a vizsgálattól félsz (ez esetben gondolom nem, hisz tudod, hogy nem fáj, pár perc és túl leszel rajta stb.) vagy az eredménytől?

ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :)

Tavaly ősszel én is mondtam neki, hogy nagyon izgulok, meg a neten összeolvastam minden hülyeséget és már aludni se tudtam. Megnyugtatott, hogy azt jegyezzem meg amit ő mond, ne a netes írásokkal idegesítsem magam.


Magától a vizsgálattól is félek, utálom a rákszűrést, de inkább attól tartok, hogy mi van ha nagyobb lett a mióma. Meg mindig 2 hetet végigszorongok míg meglesz a rákszűrés eredménye. Pedig ilyen téren sosem volt semmi bajom hála az égnek.

ápr. 16. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
A miómát alhasi ultrahanggal nézi az orvos. Az azért nem vészes. A többi vizsgálatot egyszerűen ne kérd. Én ezt tenném.
ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: Hagyd már ezt a hülyeséget. Mi az hogy ne kérjem az éves rákszűrést??


Miómát hüvelyi ultrahanggal nézte eddig is. Nagy szakértő lehetsz.

Ja most jön az, hogy hazudok...


Senkit ne biztass olyan hülyeségekre hogy ne járjon szűrővizsgálatra!! Mert az összes kérdés alatt ezt műveled.

ápr. 16. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Te kérdezted, hogy mit csinálj... hát én ezt tenném. Ennyi. (Miómát hasi uh-val is lehet nézni, a hüvelyi nem olyan régóta elterjedt).

Ha nem tetszett a válaszom, akkor menj, de ne nyafogj. Te akartad, ez ezzel jár. Egyébként az évenkénti szűrés tényleg teljesen felesleges, nézz utána a hivatalos ajánlásnak.

ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom az összes kérdés alatt leírod. Nem tudom mi a célod azzal, hogy lebeszélsz valakit a szűrővizsgálatról. Igazi barom lehetsz. Gondolom férfi vagy.


Nem elterjedt a hüvelyi UH? :D 7 éve azzal vizsgálnak engem. Szűzként néztek hasi UH-val csak.


Mondjuk ha nem járok el szűrésre már csak akkor derül ki, hogy miómám van ha a méhemet ki kell venni. Ez teljesen felelősségteljes hozzáállás, teljesen igazad van. :) Vagy csak akkor menjen valaki orvoshoz, ha már végstádiumú rákban szenved. Hiszen egy gyakoris barom megírta, hogy teljesen felesleges a vizsgálat.


Bocsi, de én értelmes NŐKTŐL várok választ, aki jár nőgyógyászhoz és tapasztalatból ír. Mint az előtted hozzászóló pl.


Menj innen mert jelenteni foglak mások félrevezetése miatt.

ápr. 16. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
A véleményemet írtam le, mert azt kérdezted. Nem vezettelek félre, mert a hivatalos ajánlás valóban 3 évenként javasolja. Én nem mennék, ez is csak vélemény.
ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem érdekel te mit csinálnál. Akkor ne menj, de mivel nem nő vagy így egyébként se vonatkozik rád a kérdés. Pont mindenki leszrja hogy egy férfi hogy cselekedne a nőgyógyásznál.

Beteg vagy!

ápr. 16. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!