Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire lehet számítani méh...

Denumer kérdése:

Mire lehet számítani méh eltávolítás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A feleségemnek a hónap végén távolítják el a méhét egy kb. 8×9 cm-es mióma miatt. Szeretném tudni, hogy a műtét után nagyjából mire számíthatunk. Ha valakinek van tapasztalata leírná, hogy náluk hogy ment a felépülési szakasz?



ápr. 19. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Progeszteront kell szedni élete végéig, de ezen kívül semmi extra
ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha a petefeszkek maradnak, szo nincs hormonokrol. Ez a szerv nem termel semmit. Ha mehtest csak, es a mehnyak marad, miomanal valoszinu, akkor pl a huvelye valtozatlan lesz, eszre se veszi a valtozast. Iga, hogy ezzel viszont bugyivonalban vagas lesz, de az szepen gyogyul.

Igazabol jobb lesz, mint miomaval. Menstruacio idejen meg enyhe verzes is lehet a mehnyakbol, kozerzeti dolgok ugyanolyanok.

ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell hormon ha csak a méhet veszik ki. Nekem 12 éve volt. Túlságosan össze volt nőve a mióma a méhemel. Csak azt távolítják el méhnyak marad. Szinte semmi változás, felépülés is gyors. Egyedül hízás lehet sajnos. Nekem a bikinivonal alatt vágtak keresztbe, szóval nem is látszik, pláne így 12 év után. Műtét utáni este már jön gyógytornász, gondolom, h be induljanak a belek működése. És kb 1 hét kórház csak vagy kevesebb. Nekem azt mondták olyan mintha 5 hónapos terhes lennék, szóval baromi nagy volt. Ha van még kérdés szívesen válaszolok itt vagy p.ü.-ben.
ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Nekem 10 éve vettek ki mindent, méhet, petefészkeket stb... Hormont nem is szabad szednem, nincs is semmi problémám azóta sem. Nekem a műtét után a belek mire helyreálltak,az volt kellemetlen, kissé fájdalmas. Szeles, puffasztó dolgokat ne egyen. Nekem sokat segitett a felépülésben a béres csepp, 2 nap múlva már egyenes háttal sétálgattam, amin az orvos is meglepődött. A műtét előtt kb 10 nappal kezdtem el inni ~s bent a kórházban is ittam.
ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Katonca ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! Sok minden határozza meg a műtét utáni szakaszt. Pl.milyen technikával távolítják el a méhet. Hüvelyen keresztül, vagy hasi metszéssel? A petefészkek maradnak, vagy mennek azok is? A méhnyakat, méhszájat benn hagyják, úgymond Chrobak műtét, vagy azt is kiveszik? Nekem 7 éve volt teljes méh és petefészek eltávolításom, mióma és minden más miatt. Hasi metszéssel. Műtét napján intenzív osztályos megfigyelés volt, reggel lábra kellett állni az embólia veszélye miatt. Mozogni kell. Nyilván az otthoni lábadozás vegyes lesz. Mozogni, ha nem megy akkor pihenni. Az orvosok szerint a felépülés 6 hét. Szerintem sokkal több. 25 cm-es vágással én nem ugráltam túlzottan. A lelki része egy nőnek fájdalmas. A testi, vagyis a műtét utáni felépülést követő szex egy megértő partnerrel újra élvezetes lehet. De tapasztalatból mondom, kell idő, mire az embernek kedve támad mindehhez. A hormonpótlás nem csak attól függ, a petefészkek benn maradnak-e. Életkor függvénye is, és a hormonhiány okozta nehézségek alapján dönt a nőgyógyász. Én 50 évesen estem át ezen a radikális műtéten, nekem nem kellett hormont kapnom.
ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes hogy le lettem pontozva, mikor méhtestrákból épültem fel, és csak jótánácsot akartam adni.
ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is lelettem pontozva pedig tapasztalatot mondtam hogy mire számíthat....
ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra hogy mostmár nem kell tabletázzál amikor beléd élvezek
ápr. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat, igyekszem reagálni munka után. Nem tudom miért pontoztak le titeket...
ápr. 23. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!