Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire lehet számítani a szájseb...

Mire lehet számítani a szájsebészeten foggyökérdarabok eltávolításakor? Ez mennyire fájdalmas? Megéri inkább altatásban csináltatni?

Figyelt kérdés

így alakultak a dolgok, azt onnan ki kell szedni, bár nem fáj vagy ilyesmi, de gondolom fog, ha ottmarad (anno kezelték, szóval talán nem lesz olyan gyors ez a folyamat) - szájsebészeten kell kiszedetni. Természetesen magánrendelőben, mert az állami orvosok brutalitáse és a Kádár-kort idéző technológia engem kikészít. Ha nagyon fájdalmas, akkor lehet jobb lenne altatásban csináltatni. Sima gyökérkezelésem volt már kettő az életemben - egyik se fájt igazán az érzéstelenítő után - de hát ez mégiscsak egy kegyetlen és nehéz procedúra, gondolom én ez hatványozottabban fájdalmas, mint az.


Csak egy probléma van - az altatás nagyon drága. Gondolom én nem úszom meg 100.000 Forint alatt. Így nem tudom megéri-e ezt így - bár anélkül is biztos van vagy 50.000 ez a beavatkozás, sajnos. Mennyi időm van kiszedetni, mielőtt fájni kezdene? Kibírná ez jövő április elejéig? Utána úgysem számít már, de az még messze van.


Őszintén, nagyon félek ettől a dologtól.



#szájsebészet #félelem ideje #extrém mértékű fájdalom #csak jövő áprilisig kellene kitartania #túl szegény vagyok az élethez
2020. aug. 13. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán kiszedik, érzéstelenítés lesz, nem fog fájni, nekem simán kiszedték a betört gyökeret is.
2020. aug. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 2 db szilankosra tört bölcsesség fogat műtöttek ki magánban, és semmit nem éreztem belőle. Szóval sztem az altatasban nem sok haszna van. Maga a műtét is borsos aron megy nem meg az altatás egy olyan dolog miatt ami valóban fájdalom mentes.

Persze hogy műtéti úton szedik e ki vagy simán az a dokin múlik.

2020. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.


Mennyi volt maga a műtét? Ha nem szeretnéd itt leírni, jó lesz privátban is, csak érdekelne, hogy van-e már rá elég pénzem.


Hát, ha csak annyira fájdalmas amúgy, mint a gyökérkezelés volt (összeadva 4-5 másodpercig fájt, akkor sem kegyetlenül), akkor nem lesz baj. Egyedül az zavar, hogy itt "vagdosás" lesz, nem? Az viszont sok vérrel fog járni és tovább tart a gyógyulás is, nem?

2020. aug. 13. 12:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!