Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt e valakinek mióma eltávol...

Volt e valakinek mióma eltávolítása laparoszkóppal? (3cm méh hátsó falán van) Hogyan zajlott a műtét? Mire lehet számítani? Minden infó érdekelne.

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Miómám ugyan nem volt, de cisztám igen. Három lyukat vágnak (kb. 1 cm-esek), majd egy kamera segítségével és műszerekkel eltávolítják a kívánt beteg testrészt, összehúzzák a sebeket, és várják, míg felébredsz altatásból. Kb. egy óra alatt megvan egy ilyen műtét.
2016. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De amúgy neked orvos mondta, hogy a mióma miatt nem tudsz teherbe esni? Mert én nem is egy embert ismerek, akik diagnosztizált mióma mellett estek teherbe.


Hány éves vagy amúgy?

2016. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt, sokkal nagyobb, ott már indokolt volt a műtét. A méhfalban volt, és kifelé nőtt. Most is van egy 3-4 centis, de ehhez nem nyúlnak, mert ez picike.


A nagyot laparoszkóppal szedték ki. Egy nappal előtte be kellett feküdni, aznap beöntést adtak. Másnap reggel nyugtatót, majd hívtak a műtőbe. Altatás, másfél órás műtét. 4 pici lyuk van, de már alig látni őket. A műtét után kicsit az őrzőben kellett lenni, majd a saját szobámba mehettem vissza. Nem fájt nagyon, nem volt vészes az egész. Pár nap után mehettem haza.

2016. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 35 leszek májusban, és a doki azt mondta hogy mivel babát szeretnénk indokolt lenne a műtét, csak nagyon félek tölle, el is ijesztett picit mert azt mondta ketté vágja a méhemet aztán össze varja. Ezért is szeretnék mindent tudni a témáról.
2016. febr. 26. 07:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Húú, hova jársz dokihoz? Kettévágja? Miért? Hol van pontosan a mióma? Kifelé vagy befelé nő?


Azt mondta, hogy műtét után minimum fél évig nem lehet teherbe esni? Tehát az idő is szorít sajnos.

Én biztos, hogy felkeresnék egy másik dokit.


Nekem először egy vidéki kórházban ki akarták venni a méhemet, aztán a SOTE-n sima laparoszkóppal megoldották nagyon szépen.

2016. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"azt mondta ketté vágja a méhemet aztán össze varja"


Ez nekem is kicsit fura, azért egy 3 cm-es mióma nem tűnik olyan nagynak, hogy ehhez ketté kelljen vágnia méhet...


Császárnál sem vágják ketté, csak szikével szétnyitják. Keress fel egy másik dokit!

2016. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon megijedtem, azóta mióta voltam aludni se tudok emiatt, légyszi ha van időd akár privátban is megírnád a sote-s orvost kórházat, meg szeretnék mielőbb gyógyulni!
2016. febr. 29. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ne félj, csak keress nagyon jó orvost. Ha Pesten akkor Pesten. Ha máshol, máshol. A műtétem története: [link]
2016. ápr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már biztos nem aktuális a kérdés, de:

1 hónapja volt műtétem, nekem is át lett vágva a méhem, mert szükséges volt.

A laparoszkóppal kívülről hatolnak be, hasfalon keresztül, a mióma pedig nálam méhen belüli volt.

Két soros varrattal egyesítették a méhfalat, pár napig mêg volt egy kis vérzés.

A műtét 1 órás volt, a mióma almányi...

A műtét során a petevezetékeket is átnézték.

A méret miatt, amilyenről írsz, muszáj tőle megválnod, csak bajt okozhat hosszútávon.

Nekem azt mondták, 3-4 hónap múlva már próbálkozhatok gyerekvállalással.

2021. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!