Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezeket szedhetem ha migrénes...

Ezeket szedhetem ha migrénes vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Vérzési problémák miatt kaptam Norcolut tablettát amiből napi 2őt kéne szednem 10 napon keresztül hogy elálljon ez a mostani 11 napja tartó vérzésem.

Utána fogamzásgátlót kéne szednem.

Ezekre rá van írva hogy aurás migrénnel (ha előfordult akkor se) nem szabad szedni mert növeli a trombózis kockázatát.

Én migrénes vagyok de aurás migrénem eddig egyszer volt.

Mondjuk úgy tudom hogy sima migrénnel se szabad ilyeneket szedni.

Akkor most mit csináljak?

Van valami más mód arra hogy el tudjam állítani ezt a 11 napja tartó vérzést?

17/L



#fogamzásgátló #vérzés csillapító
ápr. 19. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el normális nőgyógyászhoz. A foggátló csak elnyomja majd a bajodat, mert bogyó alatt NINCS menstruáció, megvonásos vérzés van. A kettő nem ugyanaz! Ősrégi hülyeség, hogy a bogyó majd helyrehoz... Azt kell kideríteni, hogy mi okozza a túlzott vérzést. Keress másik orvost.
ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a mostani vérzést mivel tudnám megszüntetni?

a Norcolutot így nem merem bevenni.

ápr. 19. 13:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Amúgy hasi ultrahanggal megnézte a méhem és a petefészkem, de nem látott semmit, vérvételre pedig nem küldött el.

A fogamzásgátlót is csak úgy felírta minden nélkül. Meg se kérdezte van e másik gyógyszer amit állandó jelleggel szedek, pedig van (antihisztamin pollenallergia miatt). Azt se kérdezte meg van e valami egyéb betegségem vagy valami.

ápr. 19. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
De, migrén esetén is használhatod. Ha szerinted egyszer volt aurás migréned, akkor az tuti nem az volt. Amúgy van egyáltalán diagnózisod migrénről, vagy csak hipochonderkodsz?
ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még régebben diagnosztizálták, igen.
ápr. 19. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:
És milyen orvos állította fel a diagnózist? Milyen vizsgálatokon jártál? Milyen gyógyszert kaptál rá?
ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!