Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a határ mikor a fájdalma...

Mi az a határ mikor a fájdalmas menstruáció és a hozzá társuló tünetek már kivizsgálást igényelnek?

Figyelt kérdés

6 éve a várandósság alatt alakult ki vérszegénység. Folyamatosan pótoltam az orvos által felirt készítménnyel. Szülés után többször ájultam, a kórházban vért akartak adni a pótlására, nem kértem igyekeztem összeszedni magam. A vérszegénység azóta is fennáll. Bármit szedek, eszem nem javul. Mindig pontosan jött meg és tudtam mennyi napig fog tartani. De kb fél éve felborult az egész. Késik, több napig tart, hol jobban hol kevésbé szinte alig van meg. Voltam orvosnál rákszűrésen, illetve van egy visszatérő hüvely gyulladásom. Ez mindig csak kezelve volt, általában a kezelés utáni menstruáció végén visszatérnek a tünetek. Az utóbbi hónapokban iszonyatosan fáj, görcsöl ilyenkor de émelygés, szédülés és hányinger is társul hozzá.

Szülés után hormon mentes spirálom volt. Idő előtt levetettem mert sokkal jobban görcsöltem és rendszertelenné vált a menstruációm. Kiderült hogy begyulladt, először a gyulladás lett kezelve utána vették ki a spirált. Mikor kérdezem azt a választ kapom nem okozhat meddőséget és nem ez okozza a gyulladást. A visszatérő gyulladással azóta szenvedek, hogy le vették a spirált. Nagyon szeretnénk kis tesót, de ilyen tünetek mellett csodálkoznék ha sikerülne. Sokszor a szexuális együtt lét is fájdalommal jár.

Magán orvosnál is voltam, de le tudják annyival hogy természetes velejáró tünetek.

Hova érdemes és milyen vizsgálatokra menni vagy kérni? Úgy gondolom ezek már nem tartoznak a normális kategóriába de javítsatok ki ha tévedek.

A rosszullétek gondolom a vérszegénység miatt vannak, de ez is az utóbbi fél évben társul hozzá.


Előre is köszönöm a segítséget!


ápr. 24. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
STD szűrés, háziorvosi-belgyógyászati vizsgálatok, nőgyógyász. Addig ne vállalj új terhességet, amíg ki nem kezelnek. Próbálj a jelen panaszokra koncentrálni, mint a semmire sem javuló vérszegénység, kezelés ellenére visszatérő hüvelygyulladás, méhgyulladás?, fájdalom. Természetesen ezek nem normális dolgok.
ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindenképp szeretnék utána járni a dolognak és rendbe tenni. De már nem tudom milyen irányba induljak el, mindenhol elmondom hogy mit írtak fel rá de ugyanúgy vissza tér. Nem szeretném állandóan csak megszüntetni de kezelni nem..


Köszönöm, egy ilyen vizsgálatra érdemes páromnak is menni?

ápr. 24. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Nálam a sokszor majdnem ájulásig tartó fájdalom mögött semmit nem találtak. Több vizsgálaton és több helyen sem. Szülés nem fájt annyira, mint a menszesz. A szülés a görcsöket csökkentette, de azóta a vér mennyisége nőtt, felnőttpelenka megtelik egy óra alatt.
ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!