Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendő, ha nem tudom...

Mi a teendő, ha nem tudom használni a menstruációs kelyhet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de mi történik akkor, ha nem tudom használni az intimkelyhet? Megveszem és nem jön be/ nem lesz kényelmes/ nem tudom használni, akkor kidobjam? Mert ez nem egy olyan tárgy, amit csak úgy továbbadhatok, mondván nekem nem tetszik.


De akkor meg minek a nagy környezetvédelem szöveg? Olvastam olyan hozzászólásokat is, hogy valakinek nem lett jó a méret, akkor ők is kidobták az előtte megvásároltat? Nyilván hosszútávú befektetés, de nem szeretném végigvásárolni az összeset és kidobni a pénzt az ablakon.


Nagyon szeretnék váltani, mert a betét kényelmetlen, csúszkál, átázok; a tampon meg már egyre jobban fáj és mindig szivárog... és igazából 10ből 9en mondják/írják, hogy mennyire jó ez a tölcsér.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. júl. 20. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Kétféle megoldást vetnék fel a problémádra.


1.: Kicsit reálisabban nézd a környezetvédelmet. Nem valószínű, hogy ezeket az eszközöket valóban úgy gyártják le, hogy az nem lenne jelentősen környezetszennyező.

Feltehetőleg ha mindenki ilyet használna, kevesebb újrahasznosíthatatlan hulladék keletkezne, de azért mégiscsak gondolom szilikonból van, gondolom nagyüzemben gyártják. Tehát továbbra is elég környezetszennyező. Így hát nem fogsz te hatalmas csapást mérni a környezetre ha fogod és kidobod.

2.: Anyagától függően lehetséges, hogy van mód rá, hogy szelektíven szabadulj meg tőle, ennek járj utána a forgalmazónál vagy a termékleírás alapján.


+1: Add oda anyádnak, barátnődnek, cserélgessétek egymás között, mint a Pokemon kártyát.

2019. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Igazából, ha a tampon fáj és kényelmetlen meg szivárog, akkor ezzel sem jársz jobban, pont ugyanazok a problémák fognak fellépni, mert a mechanizmusa meglehetősen hasonló.
2019. júl. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó: szerintem nem. A tampon nekem is sokszor kényelmetlen volt és szivárgott, a kehely meg teljesen jól működik.
2019. júl. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Van csoport a fb-n, ott el lehet adni sterilizálva. Nincs abban semmi rossz! Egyébként az említett csoport rögzített posztjában eltudod olvasni, hogyan kell jól választani. Így nagy rá az esély, hogy egyszerre megtalalod a neked való kelyhet. Ha kell a csoport linkje, keress privtaban!
2019. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Kettes, máskor ne okoskodj, ha semmit nem tudsz a dologról. Köszi
2019. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Én vettem egy drága egyik legjobb minőséget és nem tudtam használni. Túl nagy. Aztán vettem egy olcsóbb kisebb kelyhet és az tökélétes. Mind a kettő megvan, nem dobtam ki, ki tudja ha szülök kell majd a nagyobb.
2019. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
sterilizálva el tudod adni
2019. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!


38 èves vagyok ès pár hónapja vettem èletem első intimkelyhèt :-)

Egyàltalàn nem tudok róla negatívat mondani.

3 menzeszt csináltam vele vègig ès minden szuper. Èjszaka is használtam.

Règebben tampont használtam ,hàt èg és föld a különbsèg! Tampon engem kiszárított,gyakran volt folyásom,gombàs fertőzésem. Nos ezek valahogy abbamaradtak :-)

Lényeg a lényeg hogy csak azt bánom hogy nem mertem már elöbb kipróbálni!

2019. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2es hsz: ez nem igaz,engem is nyomott sokszor a tampon meg nèha szivàrgott is,de a kehellyel ilyen gondom többé nincs!
2019. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!