Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól kell szerinte...

Hány éves kortól kell szerintetek, hogy egy lány tartson magánál egészségügyi betétet az iskolában?

Figyelt kérdés

A tegnap volt egy hány évesen kezdenek menstruálni a lányok kérdés, annak a margójára teszem fel ezt, mert megdöbbentő volt olvasni a számomra rengeteg 8-9 évesen választ.

Ezek alapján tényleg legyen már nála akár elsős-másodikosként a táskában pár betét, 7-8 évesen?! Vagy elég csak később, mondjuk 5.-es korától, 10-11 évesen tartani magánál mert mégis az a jellemzőbb?

Akinek most van 7-10 év közötti, alsós lánya, ti adtatok már neki 1-2 darabot, hogy vigye el magával iskolába, ha ott jönne meg, idejekorán? Vagy netán még nem is tud róla?


Emellett kérdezem azt is, hogy egy 8-9 éves - aki még nyilván inkább kisgyerek mint kamasz - egyáltalán tudja használni rendesen legalább a normál méretet? Vagy ilyenkor lehet levágni belőle, hogy ne legyen nagy neki?


Továbbá mit lehet tenni akkor, ha alsóban nincs a WC-ben kuka például az iskolában? Hova tegye a használt betétet? Csak mert nálunk anno nem volt (nem egy helyen volt az alsós és felsős épület), érthető módon.



máj. 19. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem bőven elég 10-11 évesen. Látszik az egy lányon, hogy mennyire fejlett. Ha 8 évesen kezd fejlődni, akkor raknék neki hamarabb.
máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
A menzesz nem fog egyik napról a másikra megjönni..mármint de, de vannak jelei. Erősebb testszag, szőrösödés, megnőnek a cicik, ha ez elindult, onnantól jó ha van nála és tudja használni.
máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 babyboom567 ***** válasza:
96%

Szerintem te a pelenkás troll vagy.

De egészen biztosan nem vagy nő.Mert ha nő lennél, akkor nem kérdeznél meg ilyet,hogy le kell e vágni a betétből, mert tudnád,hogy akkor teljesen elveszíti a szivárgásmentes funkcióját.Illetve láttál volna már betétet közelröl,és tisztában lennél a méretével.

máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Amint látszik rajta, hogy fejlődik. De legkésőbb 10 èves kortòl. Betèt, pótbugyi, pòtgatya (valami olyan, ami kicsire hajthatò, pl leggings).
máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Nekem 10 évesen jött meg, tudtam használni.


Nem értem, miért lenne nagy egy rendes betét, egy olyan lánynak,aki már annyi érett testileg, hogy menstruál, de amúgy létezik tangára való, amit ugyanúgy lehet tenni bugyira is, ha az kényelmesebb.


Még nem aktuális nálunk, de szerintem lesz. Bár még így is úgy gondolom, hogy ha legelőször a suliban jön meg, jobb, ha aznap hazakérezik.

máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Sokszor első alkalommal nem olyan erős, csak egy kis maszat. Mire rendesen megjön,már lesz nála betét.
máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Tök szívesen válaszolnék, ha valóban anyuka/nő kérdezné, mert van már menstruáló kamaszlányom, de a betétlevágás abszolút gyanús, és a kukán való morfondírozás is kicsit. De amúgy a többiek jókat írtak.
máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

7


Annyira azért nincs távol a valóságtól. Mikor gyerek voltam, anyám (most 58 éves) egyszer véletlen a legnagyobb éjszakai csomagból vett egyet, ami csak létezik. S bizony volt olyan, amit megnyirbált, hogy normálisan álljon, s ne lógjon fel szinte a bugyim vonaláig hátulról...

máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen kérdéseknél mindig megrohamoznak privátban… úgyhogy hangsúlyozom, hogy NEM kérek privátot, ha kapok azonnal tiltom és jelentem az illetőt.

Mindezt félretéve ha a kérdező valóban egy anyuka én is azt javaslom, hogy amint a lányod elkezd “kamaszodni” ( előttem valaki leírta a “jeleket”) onnantól kezdve mindenképpen kellene; hogy legyen nála. Illetve olyankor màr mindenképpen kapna egy részletes felvilágosítást is. Nekem 12 évesen jött meg, azt sem tudtam hirtelen mi történt mivel előtte nem igazán volt róla szó. Nyilván utána mindent elmagyaráztak anyukám és nagymamám, de szerintem tök hasznos lehet ha előtte is tud róla.

máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Te sem nő vagy, szóval nem válaszolok.
máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!