Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit akar tőlem a NAV? 67.000...

Mit akar tőlem a NAV? 67.000 ft egészségügyi szolgáltatási járulékot akar tőlem behajtani, de mire fel? 2018ban dolgoztam egy/fél évet bérmunkásként, aztán azóta semmit, iskolába járok, idén végzek. Milyen tartozásom van nekik?

Figyelt kérdés

2018-19 óta nincsen önálló keresetem, hogyan és mire fizessek nekik?

Mezőgazdasági munkákból, szerelés /javításból kerestem magamnak pénzt, megállapodás szerint, ezek mind egyszeri üzletek voltak ismerősökkel.

Suli mellett ezzel foglalkoztam.

Mivel és miért tartozok én a navnak?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

És kérlek ne vitatkozni gyertek ide, aki tud valamit, kérem ossza meg velem!



ápr. 26. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kereset nélkül is kell ezt az egy adót fizetni. Ahhoz van kötve, hoy van magyarországi lakcímed.

Ha iskolás vagy, nappalis, addig nem kell, ha jól tudom.

67 000 Ft az 6 hónap.

ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nincs munkád ugyan úgy fizetned kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot.
ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha a suli után munkába állok (normális rendes bejelentett) akkor visszamenőleg ki kell fizetni ezt az összeget?
ápr. 26. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ha munkába állsz akkor ott a fizetésedből mindig az aktuális járulékot vonják. Attól még az a követelés amit a múltba nem fizettél be ottmarad.


Amúgy nappali tagozatosként szerintem van biztosított jogviszonyod. Csak esti vagy levelezőn nincs. Meg persze ha magán az intézmény, nem állami.

ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A pénzét akarja, mert úgy tűnik elfelejtetted befizetni.
ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"iskolába járok, idén végzek. "


A nappali rendszerű "állami" képzésben részt vevő diákoknak nem kell fizetniük egészségügyi szolgáltatási járulékot, mivel azt az állam átvállalja helyettük.


Ha volt olyan időszakod, amikor nem voltál nappalis diák, és munkaviszonyban sem álltál, akkor arra az időre - úgy, ahogy többeknek is - fizetni kell ezt a bizonyos járulékot.


Valószínűleg ilyen időszakra eső részt követel tőled az adóhatóság, nem mást.


Ha munkába állsz (munkaviszonyt létesítesz), onnantól kezdve nem lesz járulékkötelezettséged. De csak onnantól kezdve, a múltban felhalmozott tartozás ez által nem törlődik.

ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt is jó lenne tisztázni, hogy valójába felnőtt vagy-e és hogy jársz suliba? Esti képzésre jársz felnőttképzési jogviszonyba? Mert hiába jársz államilag támogatott képzésre/suliba, ha csak estin felnőttképzésbe vagy, diákigazolvány lehet hogy jár, de TB-ellátás már nem. Tehát lehet felhalmozott eü.szolg.járulék fizetni valód is. Ha van ügyfélkapud, kérj le adószámlát, és nézd meg (tételeset kérj le), milyen dátumokra, milyen időszakokra írták elő, így tisztázódik, hogy abba az időszakba tudatod szerint mint s hogy voltál jogviszonyilag.
ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!