Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért eszek rengeteget az...

Miért eszek rengeteget az erős menstruáció előtti néhány napban és a menstruáció első kettő-három napjában?

Figyelt kérdés

Volt már rá példa máskor is, és érdekelne, miért lehet ez. Tegnap picit többet ettem, de már jócskán kevesebbet, mint például három napja:


- Két adag csípős sajtos Buldak tészta feltúrbózva uborkával, olívával, kapribogyóval, sonkával és három plusz sajttal.

- Sóskaramellás poharas fagylalt.

- Három pici zselérúd.

- Kettő jól megpakolt szendvics sonkával, sajttal, uborkával, paprikával, köretnek sok-sok paradicsom, olívabogyó és kovászos uborka.

- Egy pohárnyi joghurtital.

- Négy db monte puding.

- Sajtal-sonkával töltött korong hasábburgonyával és paradicsommal.

- Egy csokis és egy joghurtos gabonaszelet.

+ munkahelyemen a piciny személyzeti fogyasztásom, és pont aznap hoztak be tortát, szóval még egy nálnás tortaszelet is.


Alvás előtt egy órával (éjjel tíz óra körül) éreztem hellyel-közzel olyan teltséget, ami megálljt tudott parancsolni, hogy mára elég volt, holnap is lesz nap... Egyszerűen nem értem. Nem fogyózom, nem koplalok, hogy egy idő után falásrohamom legyen. Miért hoz elő ilyet a menstruáció? És pláne, hogy csak akkor, amikor erős vérzésem lesz. Amikor gyönge, legfeljebb picit jobban kívánom a krémes dolgokat és veszek pár tejszeletet, de semmi rendkívüli.


máj. 23. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A hormonok miatt van. Én a hűtőt is kizabálom mensi előtt egy hétig. Olyankor fel is szalad 1-2 kiló😂 múltkor egy fél tortát bevágtam😃 hozzáteszem egyszerre.

Ne aggódj rajta. Legtöbb mindenki tapasztal ilyet🙂 majd, ha csökken az ösztrogén, akkor nem fogsz már annyit enni.

máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A nők luteális fázisban 200-300 kalóriákat többet égetnek el, mint egyébként. Ezért vagyunk fáradtak és éhesek.
máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, de előző nap én is a szokásosnál többet eszem.🤷
máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Én is állandóan éhes vagyok menstruáció előtti napokban.
máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hármas válaszoló miért lett lepontozva? Tapasztalatot osztott meg..
máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A menzesz előtt én is mindig éhes vagyok, de amikor megjön egyszerűen nagyon keveset eszek. A menzesz első 3 napjában - az erős hasgörcs okozta hányinger miatt - csak könnyű kaját szoktam enni, ami nálam a zöldséges rizst jelenti pici csirkehússal. Ja, és zöld teát szoktam inni. Szóval igyekszem megfelelően étkezni azokban a napokban, de így is mindig rettenetesen fáj a hasam (gyógyszert meg megszoktam , hogy nem szedek). Nem tudok ezzel mit kezdeni sajnos.
jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!